Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

22letý zloděj vytrhl slepci z ruky mobilní telefon a utekl

  • Ostrava,

Hyenismus největšího kalibru předvedl 22letý zloděj z Ostravy. Během vteřiny připravil slepce o mobilní telefon se speciálním softwarem pro nevidomé. Ve chvíli, kdy chtěl handicapovaný muž zavolat pomoc, tak mu zloděj mobil vytrhl z ruky a utekl. Chvíli předtím totiž slepého muže obtěžoval, zřejmě si ho už dopředu vyhlédl s tím, že ho okrade.

Nepochopitelné jednání, na které zřejmě už nikdy nezapomene 44letý slepec z Ostravy. Při pohybu po městě používá slepeckou hůl. Má i mobilní telefon se speciálním softwarem pro nevidomé. Během chvíle mu ho ale ukradl tehdy ještě neznámý zloděj. Krádež se odehrála v úterý 11. května večer v Ostravě-Vítkovicích v ulici U Nádraží.

Eva Michalíková, mluvčí PČR MSK: "Při cestě domů oslovil nevidomého muže mladík s legendou, že se znají z Havířova. S jednoznačnou odpovědí, že to bude zřejmě omyl, se však mladík nesmířil a nevidomého muže měl sledovat. To se však slepému muži nelíbilo, znejistil a tak mezi oběma muži došlo ke slovní rozepři."

Nevidomý muž si chtěl přivolat pomoc, z ledvinky vytáhl mobilní telefon, ale během vteřiny o něj přišel. Mladý zloděj využil mužova handicapu, telefon mu vytrhl z ruky a utekl. Slepec začal volat o pomoc. Toho si všimly dvě ženy, které k němu přiběhly a pomohly mu zavolat policii i jeho přítelkyni.

Eva Michalíková, mluvčí PČR MSK: "Od doby oznámení policisté z Vítkovic začali intenzivně pátrat po neznámém muži, který odcizil mobilní telefon, bez kterého se slepý muž velmi těžko obejde. Svou operativní činností, vyhodnocením všech zjištěných informací a stop, nakonec kroky vedly k 22letému muži z Ostravy."

V neděli 16. května dopoledne policisté zloděje vyslechli, ten se jim ke krádeži přiznal a vzápětí byl obviněn ze spáchání přečinu krádež.

Eva Michalíková, mluvčí PČR MSK: "Do výslechu měl uvést, že mobilní telefon prodal náhodnému muži. Nyní mu za své jednání hrozí trest odnětí svobody na dva roky."

Policie teď prosí veřejnost o pomoc při hledání ukradeného a dále prodaného mobilního telefonu.

Eva Michalíková, mluvčí PČR MSK: "Tímto žádáme veřejnost, případně samotného muže, který zakoupil mobilní telefon značky SAMSUNG, aby ho odevzdal na nejbližší policejní služebnu. Jedná se o speciální telefon pro nevidomé lidi. V tomto je nainstalovaný speciální software a jen velmi těžko se bez tohoto poškozený muž obejde."

V případě, že víte, kde by se telefon mohl vyskytovat, také se ozvěte policii.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy