Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Jeden rozbil sklo na zastávce v Ostravě, další přední skla u zaparkovaných aut

  • Ostrava,

O uplynulém víkendu hned ve dvou případech zadrželi ostravští strážníci pachatele, kteří si svou agresi vybíjeli na cizím majetku, který poškodili a způsobili na něm škodu.

První případ se odehrál v pátek 14. května krátce před půlnocí na jedné ze zastávek na ulici Vřesinská v Ostravě-Porubě.

Jindřich Machů, mluvčí MP Ostrava: "Strážník obsluhující kamerový systém si všimnul mladíka, jehož chování nenasvědčovalo tomu, že by zde čekal na tramvaj. Po krátké chvíli tento mladík rozbil dvě skleněné výplně přístřešku zastávky. Na místo byla ihned vyslána nejblíže situovaná hlídka, která později zjištěného 26letého muže zadržela bezprostředně po činu."

Mladík se k činu strážníkům doznal a následně byl předán do rukou policistů. V neděli před desátou hodinou večer řešili strážníci další podobnou událost.

Jindřich Machů, mluvčí MP Ostrava: "34letý muž na ulici Veleslavínova v Moravské Ostravě poškodil čelní skla vozidla BMW a vozidla Toyota Yaris. Při jeho útoku na vozidla jej viděli svědci, kteří předali popis hlídce strážníků. Strážníci pak po propátrání okolí během krátké chvíle narazili na muže odpovídajícímu popisu svědků a tohoto zadrželi."

Motiv agresívního jednání obou mužů není strážníkům znám. Oba případy dále šetří Policie České republiky.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy