Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Ostrava bude mít nový design popelnic. Odlišovat se budou barvou víka

  • Ostrava,

Od tohoto týdne můžete v některých částech Ostravy vidět nové kontejnery. Odstartoval totiž dlouhodobý projekt na výměny současných barevných nádob za popelnice černé, které se liší pouze barvou víka. Ty budou stejné jako dosud tedy modré víko pro papír, žluté pro plasty a černé pro směsný odpad.

17. května vyrazily ze společnosti OZO Ostrava první vozy naložené kontejnery v novém designu. Odstartoval tak projekt výměny nádob na odpad v souladu s evropským standardem. Výměna bude postupná a i staré ještě funkční kontejnery budou nadále využívány. 

Kateřina Šebestová, náměstkyně primátora Ostravy: „Tímto krokem Ostrava reflektuje na evropské standardy a vydává se cestou postupného sjednocení designu odpadových nádob s většinou tuzemských i evropských měst, kde je černá barva synonymem pro směsný komunální odpad. Naším cílem je také přispět k lepšímu vzhledu města formou estetizace celých stanovišť kontejnerů."
Vladimíra Karasová, mluvčí společnosti OZO Ostrava: "Protože chceme, aby i celá stanoviště vypadala hezky, rozhodli jsme se, že ta černá těla kontejnerů budeme kupovat i pro další druhy odpadů. Jenom se vždy budou lišit barvou víka." 

Nejprve budou vyměněny kontejnery v Třebovicích a v části Poruby. Půjde o přibližně tisícovku nádob. Ty jsou opatřeny nálepkami co do nich patří a co naopak ne. 

Martin Boháč, vedoucí provozovny Komunální odpady: "Obměna nádob probíhá klasicky při svozu nádob. V Třebovicích a v 5. obvodě Poruby ve svozový den dané komodity vyjíždí dva až tři valníky s novými nádobami a po vysypání staré nádoby, se automaticky vymění."

Počet nádob, který společnost OZO Ostrava každoročně pořizuje kvůli plánované obměně, se tedy letos nijak nebude lišit od předchozích let. Jen tentokrát se uskuteční jednorázová plošná obměna ve zmíněných dvou lokalitách.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy