Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Policie zadržela útočníka, který v Ostravě surově napadl pracovníka ostrahy

  • Ostrava,

Nezletilý útočník, který napadl pracovníka ostrahy u obchodního centra v Ostravě, byl dopaden. Pravděpodobně ho čeká obvinění ze spáchání provinění pokusu těžkého ublížení na zdraví a výtržnictví. Kvalifikace případu se ale může ještě změnit. Informovala o tom policie. Mezi lidmi se objevila zpráva, že by chtěli napadenému založit sbírku.

VIDEO: JaNe Mecová

Otřesný útok, který zvedl ze židle tisíce lidí napříč celým Českem. 73letého pracovníka ostrahy brutálně napadl nezletilý útočník. Z rozběhu ho kopl do břicha a poté, co muž spadl na zem, tak ho ještě kopl do hlavy.

Soňa Štětínská, mluvčí PČR MSK: "Ke skutku mělo dojít v pondělí navečer na veřejném prostranství u nákupní zóny v centru Ostravy. Napaden byl po předchozí vzájemné slovní rozepři více než 70letý pracovník ochranky objektu. Neznámý mladý muž se měl rozběhnout a kopnout ho do horní oblasti těla. Napadený upadl a podezřelý měl tedy již ležícího muže kopnout do hlavy."

Napadený byl poté převezen s lehkým až středně těžkým zraněním do Městské nemocnice v Ostravě. Podle dostupných informací je v pracovní neschopnosti v domácím léčení a už se cítí lépe.

Tereza Franková, mluvčí společnosti SSI Group: "Naši pracovníci se maximálně snaží zajistit bezpečnost návštěvníků jak v budově obchodního centra, tak i v jeho bezprostředním okolí. Naštěstí takové incidenty jsou spíše výjimečné, ačkoli v posledních letech agresivita útočníků stoupá. Zde úzce spolupracujeme s Policií ČR i s Městskou policií Ostrava. S dotyčným pracovníkem jsme v kontaktu a má naši plnou podporu. Nyní věc vyšetřuje Policie ČR a z pochopitelného důvodu se nemůžeme k záležitostem incidentu více vyjadřovat."

V úterý ráno se na sociálních sítích objevilo zhruba dvouminutové video, které zachycuje část incidentu. Chvíli předtím měl pracovník ostrahy vykázat partu mladých lidí z míst, kde údajně neměla co dělat. Následnou reakci už zachycuje celé video, které natočil někdo z přihlížející party. Mládež byla na staršího muže velmi hrubá a celý incident tak vygradoval. Muž dokonce tvrdil, že přivolá na místo policii. Vzápětí na to přišel doslova likvidační útok.

Soňa Štětínská, mluvčí PČR MSK: "Ostravští kriminalisté zahájili úkony trestního řízení pro podezření ze spáchání provinění pokusu těžkého ublížení na zdraví a výtržnictví. Zjišťují veškeré okolnosti a souvislosti výše popsaného jednání, analyzují zjištěné i získané informace."

Ještě ve středu dopoledne informovala policie, že po mladém útočníkovi stále pátrá. Přitom už v úterý zaplavily sociální sítě jeho fotografie a údaje o jeho identitě. Později byl jeho profil na sociální síti smazán. Zřejmě se nějakou dobu skrýval před policií. Ve středu odpoledne ale přišla zpráva, že byl zadržen.

Soňa Štětínská, mluvčí PČR MSK: "V této chvíli mohu potvrdit, že osoba podezřelá je již omezena na osobní svobodě. Kriminalisté realizují jednotlivé úkony trestního řízení, dosud však nebylo zahájeno trestní stíhání konkrétní osoby. Podezřelou je osoba mladší 18 let. V této chvíli nelze býti konkrétnější, primárně s ohledem na stav řízení a věk osoby podezřelé. Jakmile to okolnosti dovolí, poskytneme další informace."

Video útoku, které se objevilo na sociálních sítích zaznamenalo za jeden a půl dne více než 100 tisíc zhlédnutí, téměř 5 tisíc sdílení a tisíce odsuzujících komentářů v různých skupinách napříč sociálními sítěmi, ale také ve článcích zveřejněných řadou médií. Lidé se mezi sebou domlouvají, že by založili pro napadeného veřejnou sbírku, aby si už nejlépe nemusel takto přivydělávat na živobytí, ale právě naopak si užil zasloužené penze.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy