Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Náklaďák vyhodil tuny odpadu pár metrů za domem, pachatele pomohly odhalit kamery, firmě hrozí až 10 milionů pokuta

  • Ostrava,

Ostravští strážníci úspěšně vypátrali pachatele, který na začátku května v Ostravě-Kunčičkách založil rozsáhlou černou skládku. Jde o zaměstnance firmy, který se na ulici Pstruží zbavil několika tun odpadu. Jen pár metrů od obytných domů zůstaly staré pneumatiky, suť i domovní odpad. Společnosti hrozí vysoká pokuta. Důvod? Odpad údajně odmítli přijmout ve sběrném dvoru.

video: MP Ostrava
Jindřich Machů, mluvčí MP Ostrava: "Hlídka strážníků na místě zjistila, že neznámý pachatel složil v Ostravě-Kunčičkách na ulici Pstruží poblíže obytných domů několik tun směsi odpadu, jehož obsahem byly staré pneumatiky, domovní odpad, dřevo i suť. Na místě dále strážníci v blátě zjistili stopy pneumatik po nákladním vozidle. Obyvatelé okolních domů strážníkům rovněž poskytli svědectví, že se v místě pohybovalo veliké nákladní vozidlo žluté barvy."

Strážníci tedy začali pátrat po žlutém nákladním vozidle. Po vytipování možných tras a časů prověřili záznamy z pěti městských kamer v širším okolí černé skládky. Brzy tak zjistili registrační značku vozidla. Šlo o žluté vozidlo značky DAF. 

Jindřich Machů, mluvčí MP Ostrava: "Další šetření strážníků tak již směřovalo ke zjištění řidiče nákladního vozidla, které bylo úspěšné. Strážníci dále zjistili, že důvodem nelegálního vyložení odpadu v Kunčičkách bylo odmítnutí přijetí vozidla se směsným odpadem do sběrného dvoru OZO Ostrava. Majitel firmy, jehož zaměstnanec odpad vyložil, přislíbil odstranění nelegálně založené skládky. Podle zákona o odpadech pak majiteli firmy hrozí pokuta až ve výši 10 miliónů."
Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy