Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Útočník, který surově napadl pracovníka ostrahy, se vymlouvá na alkohol. Soud ho v pátek poslal do vazby

  • Ostrava,

Policisté obvinili 16letého útočníka, který napadl pracovníka ostrahy u obchodního centra v Ostravě. Byl obviněn z těžkého ublížení na zdraví ve stádiu pokusu a z výtržnictví. Vypověděl, že si nepamatuje přesné okolnosti napadení, protože vypil dvě a půl láhve tvrdého alkoholu. Soud v pátek 21. května akceptoval návrh policie na jeho vzetí do vazby. Potvrdila to mluvčí PČR Pavla Jiroušková.

Pavla Jiroušková, mluvčí PČR: Policejní komisař zahájil 19. 5. 2021 trestní stíhání 16letého mladíka z provinění těžkého ublížení na zdraví ve stádiu pokusu a provinění výtržnictví. Obviněný mladík se ke svému jednání policistům doznal a uvedl, že si nepamatuje přesné okolnosti napadení, jelikož měl před útokem vypít dvě a půl láhve tvrdého alkoholu. Obviněný byl od roku 2018 do začátku května letošního roku umístěn ve výchovných ústavech, ze kterých však opakovaně utíkal. Je také prověřován policisty pro podezření z napadení a vyhrožování pracovníkům výchovného ústavu, ke kterému mělo dojít v únoru letošního roku. Policejní komisař podal dnes podnět k podání návrhu na vzetí obviněného do vazby. Trestní zákoník stanoví za výše uvedené trestné činy trest odnětí svobody ve výši tři až deset let, jelikož se jedná o osobu mladistvou, tak mu hrozí trest odnětí svobody do výše pěti let.

Mladík zaútočil na 73letého pracovníka ostrahy v pondělí 17. května. Z rozběhu ho kopl do břicha a poté, co muž spadl na zem, tak ho kopl do hlavy. O případu jsme informovali v úterý.

Soňa Štětínská, mluvčí PČR MSK: "Ke skutku mělo dojít v pondělí navečer na veřejném prostranství u nákupní zóny v centru Ostravy. Napaden byl po předchozí vzájemné slovní rozepři více než 70letý pracovník ochranky objektu. Neznámý mladý muž se měl rozběhnout a kopnout ho do horní oblasti těla. Napadený upadl a podezřelý měl tedy již ležícího muže kopnout do hlavy."

Napadený byl poté převezen s lehkým až středně těžkým zraněním do Městské nemocnice v Ostravě. Podle dostupných informací je v pracovní neschopnosti v domácím léčení a už se cítí lépe.

Tereza Franková, mluvčí společnosti SSI Group: "Naši pracovníci se maximálně snaží zajistit bezpečnost návštěvníků jak v budově obchodního centra, tak i v jeho bezprostředním okolí. Naštěstí takové incidenty jsou spíše výjimečné, ačkoli v posledních letech agresivita útočníků stoupá. Zde úzce spolupracujeme s Policií ČR i s Městskou policií Ostrava. S dotyčným pracovníkem jsme v kontaktu a má naši plnou podporu. Nyní věc vyšetřuje Policie ČR a z pochopitelného důvodu se nemůžeme k záležitostem incidentu více vyjadřovat."

V úterý ráno se na sociálních sítích objevilo zhruba dvouminutové video, které zachycuje část incidentu. Chvíli předtím měl pracovník ostrahy vykázat partu mladých lidí z míst, kde údajně neměla co dělat. Následnou reakci už zachycuje celé video, které natočil někdo z přihlížející party. Mládež byla na staršího muže velmi hrubá a celý incident tak vygradoval. Muž dokonce tvrdil, že přivolá na místo policii. Vzápětí na to přišel doslova likvidační útok. Ještě ve středu dopoledne informovala policie, že po mladém útočníkovi stále pátrá. Přitom už v úterý zaplavily sociální sítě jeho fotografie a údaje o jeho identitě. Později byl jeho profil na sociální síti smazán. Zřejmě se nějakou dobu skrýval před policií. Ve středu odpoledne ale přišla zpráva, že byl zadržen. Tehdy o tom informovala mluvčí PČR Soňa Štětínská.

Soňa Štětínská, mluvčí PČR MSK: "V této chvíli mohu potvrdit, že osoba podezřelá je již omezena na osobní svobodě. Kriminalisté realizují jednotlivé úkony trestního řízení, dosud však nebylo zahájeno trestní stíhání konkrétní osoby. Podezřelou je osoba mladší 18 let. V této chvíli nelze býti konkrétnější, primárně s ohledem na stav řízení a věk osoby podezřelé. Jakmile to okolnosti dovolí, poskytneme další informace."
Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy