Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Nákladní vůz vysypal odpad do trávy u parku, ostravští strážníci ale řidiče vypátrali

  • Ostrava,

Zcela nepochopitelně se zachoval řidič nákladního vozu plně naloženého odpadem. Vyhlédl si místo na okraji Ostravy a celou fůru vysypal do trávy kousek od obytných domů. Městští strážníci si ale dali práci a vozidlo vypátrali. Firmě pro kterou řidič jezdí teď hrozí velmi vysoká pokuta a odpad musí samozřejmě zase uklidit.

Tuto hromadu pneumatik, polystyrénu, starých hader, dřeva, stavební suti a dalšího odpadu objevili za svým domem obyvatele Pstruží ulice v Ostravě - Kunčičkách. Přivolali strážníky, kteří vše zadokumentovali, ale zároveň se porozhlédli po okolí a vyslechli pár místních obyvatel, aby zjistili kudy auto přijelo, což bylo klíčové pro další šetření. 

Jindřich Machů, mluvčí MP Ostrava: "Dle sdělení svědků pak byly rovněž vytipovány možné časy, ve kterých mohlo dojít k založení nelegální skládky. Po určení variant těchto tras i časů bylo provedeno precizní vytěžení celkem pěti kamer městského kamerového systému v širším okolí černé skládky. Výsledkem pak bylo zjištění žlutého nákladního vozidla značky DAF, včetně registrační značky tohoto vozidla."

Strážníci pak zjistili komu žluté nákladní vozidlo DAF patří a majitele kontaktovali. Ten o ničem nevěděl, protože jeho zaměstnanci vozí odpady do firmy OZO běžně. Řidič pak prý vysvětlil, že ho z kunčického závodu OZO poslali do Hrušova, kde se skládkuje směsný odpad a to se mu už asi nechtělo. 

Vladimíra Karasová, mluvčí OZO Ostrava: "Přivezl směsný odpad do provozovny v Ostravě Kunčicích, ačkoliv byl předem obeznámen s tím, že ho má dopravit do provozovny v Ostravě- Hrušově, čili přímo na skládku. Řidič byl požádán, aby tak v souladu se smlouvou učinil."

Případem se nyní bude zabývat odbor životního prostředí ostravského magistrátu. Majiteli firmy hrozí pokuta až 10 milionů korun a samozřejmě musí hromadu zlikvidovat.  

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy