Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Ostravská Senior linka opět pomáhala, strážníci vyjížděli k 81leté ženě v nouzi

  • Ostrava,

Zřejmě doma upadla a už se nebyla schopna postavit. 81letá seniorka z Ostravy-Mariánských Hor měla naštěstí u sebe nouzové tlačítko Senior linky. To stiskla a během chvíle dorazili strážníci, kteří ženě pomohli a přivolali záchranku. Senior linku využívá v Ostravě už 491 seniorů.

V úterý před devátou hodinou ráno spěchala hlídka strážníků do Ostravy-Mariánských Hor k 81leté seniorce, která aktivovala tísňové tlačítko Senior linky.

Jindřich Machů, mluvčí MP Ostrava: "Hlídka po příjezdu na místo zjistila, že byt je uzavřený. Na zvonění a klepání nikdo nereagoval. Z bytu se však ozýval tlumený hlas seniorky."

Naštěstí se nemuseli strážníci do bytu dostávat násilím. Velmi rychle totiž získali klíče od sousedů, kteří je měli od seniorky pro případ nouze.

Jindřich Machů, mluvčí MP Ostrava: "Po vstupu do bytu pak v kuchyni strážníci nalezli na zemi ležící seniorku, která si stěžovala na silnou bolest levé nohy. Po vyhodnocení situace strážníci na místo přivolali zdravotníky a následně jim asistovali při naložení seniorky na nosítka."

Jen od začátku roku vyjížděli ostravští strážníci již ke 130 případům aktivace tísňového tlačítka. V 19 případech pak bylo nutné na místo přivolat zdravotníky.

Jindřich Machů, mluvčí MP Ostrava: "Senior linka v Ostravě úspěšně funguje již dvanáctým rokem a pomáhá osaměle žijícím seniorům starším 60let věku a seniorům se zdravotním či sociálním handicapem."

Aktuálně je do projektu Senior linky zařazeno 494 seniorů. Bližší informace k možnostem účasti na projektu jsou uvedeny na webových stránkách Městské policie Ostrava nebo je lze získat v pracovních dnech na telefonním čísle 720 735 125.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy