Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Ostrava aktualizovala akční plán pro sport. Investičních akcí je více než 90

  • Ostrava,

Stejně jako každý rok Ostrava aktualizovala svůj akční plán pro sport. Asi největší investiční akcí je zahájení stavby nové sportovní haly v Třebovicích. Součástí plánu jsou ale i významné sportovní akce a těch je hned několik. Například v příštím týdnu začíná turnaj světové série v plážovém volejbale.

Ačkoliv musela Ostrava kvůli dopadu pandemických opatření na hospodaření města krátit rozpočet na sport o 10 procent, sportovních klubů se omezení nedotknou. Využijí se totiž peníze ušetřené ze zrušených akcí. Aktualizován byl také sportovní akční plán, který zahrnuje investiční i neinvestiční akce na letošní rok. 

Andrea Hoffmannová, náměstkyně primátora: „V rámci tohoto plánu jsou městem v letošním roce připravovány mnohé zajímavé projekty, mezi které patří například sportovní hala Ostrava-Třebovice, workoutová hřiště a ve fázi projektové přípravy jsou třeba i multifunkční sportovní hala v Ostravě či areál Střelnice na ulici Plzeňské. A mezi prioritní projekty, které postupně realizuje SAREZA, jsou zařazeny i rekonstrukce sportovního areálu Poruba I. a II. etapa."

V akčním plánu jsou zahrnuty jak akce magistrátu, tak akce jednotlivých městských obvodů a sportovních klubů, které město také většinou podporuje. Jeho součástí je i dlouhodobější plánování, takže například také Mistrovství světa v hokeji v roce 2024. 

Zdeněk Zikmund, mluvčí Českého svazu ledního hokeje: "V současné době se jako s pořadatelskými městy šampionátu počítá s Prahou a Ostravou, tak jak to schválil kongres Mezinárodní hokejové federace. Připravují se i podpisy memorand s Moravskoslezským krajem a městem Ostrava."

Zařazení investičních projektů do akčního plánu města je v současné chvíli podmínkou pro žádost o dotaci na Národní sportovní agenturu.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy