Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Nejvyšší stavební úřad bude velet z Ostravy. Půjde o první centrální státní instituci ve městě

  • Ostrava,

V Ostravě bude sídlit Nejvyšší stavební úřad. Schválili to poslanci v rámci nového stavebního zákona. Půjde o vůbec první centrální státní instituci v Moravskoslezské metropoli.

V lednu loňského roku navštívila Ostravu ministryně pro místní rozvoj Klára Dostálová, aby představila novinky, které se chystaly do nového stavebního zákona. Tenkrát primátor Tomáš Macura vznesl přání, že by plánovaný Nejvyšší stavební úřad mohl sídlit v Ostravě. 

Tomáš Macura, primátor Ostravy (natočeno 17.1.2020): „Rádi bychom dosáhli toho, aby se připravovaný nejvyšší stavební úřad usídlil v Ostravě. Jako třetí největší město v republice ještě žádný centrální orgán státní správy nemáme.“

Uplynul rok a 5 měsíců a poslanci ve středu 26. května nový stavební zákon schválili. Jeho součástí je také to, že se splnilo přání vedení města a stavebním úřadům v celé naší zemi bude vládnout Nejvyšší stavební úřad z Ostravy.

Zuzana Bajgarová, náměstkyně primátora: "My jsme se relativně dlouho snažili angažovat v přípravě toho nového stavebního zákona. Měli jsme také několik návrhů a požadavků. Jsme skutečně rádi, že minimálně ty dva, které považujeme za důležité, což je stavební úřad v Ostravě a možnost mít vlastní stavební předpisy, nám vyšly. Jsou to věci, které mohou Ostravě pomoci."

Nyní zákon, který má platit od 1. července 2023, dostane k projednání Senát. Je ale možné, že ho poslanecké sněmovně vrátí.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy