Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Drogové zátahy v Ostravě, policisté si vyšlápli na výrobce pervitinu a na pěstitele a dealery marihuany

  • Ostrava,

1. oddělení obecné kriminality Městského ředitelství PČR v Ostravě v minulých dnech řešilo dva případy týkající se výroby a distribuce drog. Policisté také zveřejnili video ze zadržení při předávce půl kila marihuany a fotografie z místa, kde probíhala nelegální výroba drog. První případ se datuje ke konci dubna. Policisté dostali tip od osoby, která cítila charakteristický zápach chemikálií.

video: PČR
Eva Michalíková, mluvčí PČR: "Proto se muži zákona rozhodli osobu sledovat. Při vstupu do obydlí už cítili silný zápach chemikálií a bylo zřejmé, že se jedná o místo, kde se vyrábí nelegálně droby. Na místě zadrželi pět osob (čtyři muže a jednu ženu), následně v součinnosti s obvodním oddělením tuto věc předali kriminalistům. Následovali procesní úkony, výslechy zadržených osob, ze kterých vyplynulo, že dvě osoby (muž ve věku 39 let a žena 32 let) měli nelegálně drogu vyrábět, užívat, ale také ji distribuovat dalším osobám. Jednalo se o osoby bez přístřeší. Při výslechu se měl jeden z podezřelých doznat i k jinému místu, kde měl nelegálně pervitin vyrábět. Kriminalistům následně označil řadovou garáž ve Slezské Ostravě. Při domovních prohlídkách bytových i nebytových prostor kriminalisté zabavili chemické sklo, chemikálie na výrobu drog, digitální váhy, ale také téměř 35 gramů pervitinu." 

Trestně stíhány jsou dvě osoby ve věku 39 a 32 let. Komisař 1. oddělení obecné kriminality je obvinil ze spáchání přečinu nedovolená výroba a jiné nakládání s omamnými a psychotropními látkami a s jedy. Obvinění jsou na zatím na svobodě, ale hrozí jim až pětileté vězení.

Další případ řešili policisté 26. května. Ze sousedního státu si do Česka přijel muž pro půl kila marihuany, kterou si objednal telefonicky. Spolu s jeho dodavatelem ale byli zadrženi přímo při činu, podle policie si ani nestačili předat peníze. 

Eva Michalíková, mluvčí PČR: "Třetí komplic byl zadržen dodatečně. Kriminalisté na základě operativního šetření, poznatků, ale také několika měsíční práci zabránili dalšímu nelegálnímu prodeji marihuany. Dva muži z Ostravy (34, 33) měli pěstovat konopí mimo jiné i u staršího muže v bytě a poté ho dále distribuovat dalším uživatelům nejméně od roku 2018. Jedním z nich byl právě muž (27) ze sousedního státu. Ten si pro vypěstované konopí měl jezdit už od roku 2018 a celkově měl zaplatit zhruba 50.000,- Kč. Také do výslechu uvedl, že drogu měl pouze pro svou potřebu. Při domovní prohlídce bytových i nebytových prostor kriminalisté zabavili přes 2 kila rostlin marihuany, digitální váhy, stan pro pěstování konopí, ale také peněžní hotovost v různých měnách, pravděpodobně pocházející z trestné činnosti." 

Všichni tři muži si již vyslechli obvinění ze závažného zločinu nedovolená výroba a jiné nakládání s omamnými a psychotropními látkami a s jedy a hrozí jim vězení od dvou do deseti let. Soud akceptoval návrh na jejich vzetí do vazby.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy