Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Legendární cyklista Josef Zimovčák přivedl peloton do Ostravy. V rámci charitativní akce objíždí celou zemi

  • Ostrava,

Ve středu jste mohli v našem kraji někde potkat cyklistický peloton v čele s legendárním cyklistou Josefem Zimovčákem. V rámci charitativní akce pro nemocné děti totiž projížděl i naším regionem. Na kolo vyrazil i ostravský primátor Tomáš Macura.

Krátce po 13. hodině se do Ostravy přiřítil peloton v čele s Josefem Zimovčákem na svém historickém bicyklu a hned za ním přijížděl na Prokešovo náměstí před radnici primátor Tomáš Macura. Start letošního ročníku charitativní cyklojízdy "Na kole dětem" začal v Hlučíně a přes Ostravu směřoval do Kopřivnice. 

Josef Zimovčák, organizátor: "Projezdíme Českou republiku křížem krážem a peníze, které takto získáme jsou určeny pro děti, které skončily onkologickou léčbu."

Klinika dětského lékařství Fakultní nemocnice Ostrava je jedním z příjemců vybraných peněz a tak je město Ostrava už řadu let hrdým podporovatelem této akce.

Tomáš Macura, primátor Ostravy: "Jestli se tady uskutečňuje už 12. ročník této cyklo tour a nosnou myšlenkou je podpora onkologicky nemocných dětí, tak je to velká věc."  

V loňském roce nadace rozdělila na rekondiční a léčebné pobyty dětí 1 milion 670 tisíc korun. 

anketa: 
"Je to hezká a záslužná myšlenka."
"Je to ta nejkrásnější akce. Já vždycky říkám, že jedu v nejkrásnějším pelotonu světa."
"Já už jedu podvanácté a náramně si to tady užívám."

Pokud se vám myšlenka líbí a chcete nemocným dětem také přispět, odkaz najdete na internetové stránce nakoledetem.cz.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy