Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

VIDEO: Zfetovaný a bez řidičáku ujížděl v kradeném autě ostravským policistům

  • Ostrava,

Během hlídky objevili ostravští policisté kradené auto. Rozhodli se ho zastavit, ale jeho řidič začal zběsile ujíždět. Zřejmě si myslel, že se policistům ztratí v Mariánských Horách. Jenže vjel do slepé uličky a vzápětí se dal na útěk. Policisté si tak ověřili, že jim nechybí fyzička, protože co nevidět řidiče dopadli. Ukázalo se, že jde o 32letého hledaného muže s bohatou trestní minulostí. Navíc byl pod vlivem drog a ještě bez řidičáku. Teď mu hrozí až 3 roky vězení.

VIDEO: POLICIE ČR

Policisté na konci května hlídkovali v Ostravě-Mariánských Horách. Mezi Mariánskohorskou ulicemi 28. října zaregistrovali právě projíždějící Hyundai, které se jim ukázalo, že je kradené. Proto se rozhodli vůz zastavit. Jeho řidič ale začal okamžitě ujíždět.

Eva Michalíková, mluvčí PČR Ostrava: "Za pomocí světelného a zvukového signalizačního zařízení se pokusili řidiče zastavit, ten však reagoval opačně, sešlápnul plynový pedál a naopak svou jízdu před policisty ještě zrychlil."

Muži zákona informovali své kolegy a určili přesnou polohu, kudy ujíždějící auto pronásledují. Kolegové z hlídkové služby okamžitě reagovali a snažili se ujíždějícímu vozidlu také zabránit v další jízdě.

Eva Michalíková, mluvčí PČR Ostrava: "Pronásledování trvalo několik minut, kdy řidič jel velmi agresivním způsobem jízdy, během které opakovaně ohrozil ostatní účastníky silničního provozu."

S kradeným autem vjel muž do ulice Korunní a nevšiml si, že je slepá. Zastavil u chodníku na ulici 28. října, vyskočil z auta a dal se na útěk.

Eva Michalíková, mluvčí PČR Ostrava: "Policisté reagovali stejně. Začali ho pronásledovat a i když měl značný náskok, netrvalo dlouho a na rukou mu přistály pouta. Při následné kontrole bylo policisty zjištěno, že na muže ve věku 32 let je vydán předchozí souhlas k zadržení pro jinou trestnou činnost majetkového charakteru a navíc ještě měl zákaz řízení všech motorových vozidel."

Následně mu byla provedena orientační dechová zkouška na přítomnost alkoholu v dechu s negativním výsledkem. Orientační test na drogy však vyšel pozitivní na přítomnost amfetaminu.

Eva Michalíková, mluvčí PČR Ostrava: "Také bylo zjištěno, že vozidlo mělo být odcizené v Brně, proto zřejmě „řidič“ ujížděl. Už od zadržení na místě s muži zákona nespolupracoval a také se odmítl k dané věci vyjádřit."

Policisté zahájili úkony trestního řízení pro podezření ze spáchání přečinu maření výkonu úředního rozhodnutí a vykázání a přečinu ohrožení pod vlivem návykové látky. Také jeho rejstřík trestu hovoří o 11 záznamech. Muži po uznání viny hrozí trest odnětí svobody až na tři léta.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy