Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Šel si domů pro kuchyňský nůž a bodl do břicha muže, se kterým se pohádal

  • Ostrava,

Nejprve se pohádali a pak jeden z nich skončil pobodaný v nemocnici. Policie obvinila 30letého agresora ze zvlášť závažného zločinu těžké ublížení na zdraví, který napadl v Ostravě o tři roky staršího muže. Zasadit mu ránu kuchyňským nožem šel útočník cíleně po předchozím rozporu na ulici.

Útok se podle policie odehrál už v sobotu 1. května v nočních hodinách na ulici Plzeňská v Ostravě-Zábřehu poblíž zastávky MHD "Hotel Bělský les". Samotné události ale předcházela nejprve slovní rozepře mezi muži. Napadený se měl údajně útočníka nejprve zeptat, zda by mu neporadil, kde by mohl ještě teď koupit pivo. Následovala ale velmi agresivní reakce.

Eva Michalíková, mluvčí PČR: "Došlo k hádce mezi muži a nakonec se rozešli, aniž by došlo mezi nimi k jakémukoli fyzickému konfliktu. Podle výslechu obviněného se ukázalo, že po incidentu se měl jít domů převléknout, aby svého „protivníka“ zmátl, vzít kuchyňský nůž a jít si „vyřídit účty“ s mužem na zastávce."

V nečekaném okamžiku pak agresivní muž zabodl nůž přímo do 33letého poškozeného.

Eva Michalíková, mluvčí PČR: "Ve chvíli, kdy stál poškozený na chodníku, měl k muži přistoupit a kuchyňským nožem ho bodnout do oblasti břicha a poté z místa odejít."

Napadený muž útok přežil, ale s vážným zraněním skončil v nemocnici.

Eva Michalíková, mluvčí PČR: "Ke svému jednání se obviněný muž komisaři doznal. V případě prokázání viny nyní obviněnému hrozí trest odnětí svobody od tří do deseti let."

33letý útočník byl obviněn ze spáchání zvlášť závažného zločinu těžké ublížení na zdraví v pondělí 7. června. Celý měsíc totiž unikal policii.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy