Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Lupič vytáhl na studenty sekáček na maso. Policisté ho dopadli za pár minut

  • Ostrava,

Sedmadvacetiletý recidivista se sekáčkem v ruce v Ostravě na tramvajové zastávce přepadl dva mladíky. Ti se vraceli z oslavy bakalářských zkoušek. Kvůli agresivnímu muži ale museli z místa utéct a volat policii.

VIDEO: TV Polar

Mariánské Hory v Ostravě patří k místům, kde poměrně často dochází k loupežím. 4. června se dva studenti vraceli z oslavy bakalářských zkoušek a na zastávce Dům energetiky čekali na tramvaj. Opodál stál s partnerkou viditelně opilý muž, který se choval velmi agresivně. Mladíci mu brzy padli do oka a vyrazil za nimi v ruce měl sekáček na maso. 


napadení studenti: "Když jsme mu řekli, že nemáme cigarety, tak se to proměnilo, že chce peníze a když jsme mu nechtěli dát peníze, tak chtěl vidět kapsy a batoh. Celé to skončilo tím, že mi jednu natáhl až mi spadly brýle." 

"Když vytáhl ten sekáček a vypadal, že vůbec neví co se děje, tak jsem si říkal, že by to mohlo dopadnout špatně."

Napadení studenti se zachovali jak mohli nejlépe. Odběhli do bezpečí a rychle zavolali policii. Jednotky oddělení hlídkové služby našeho kraje se chlubí nejkratším dojezdovým časem z celé země a tak tam byli velmi rychle. Lupič nestačil odjet.

Eva Michalíková, mluvčí PČR MS kraje: "Po přijatém oznámení se na místo události dostavili policisté z oddělení hlídkové služby a obvodního oddělení, kteří do několika minut zadrželi podezřelého muže. Ten už měl sedět v tramvaji a čekat, až z místa odjede. Tomu však i také díky detailnímu popisu od poškozených mužů policisté zabránili. Sekáček na maso, který měl podezřelý muž u sebe, policisté zajistili a následně podezřelého předali do rukou kriminalistů."

Při výslechu muž nespolupracoval, ale policisté zjistili, že jde o 7 krát trestaného recidivistu. Jeho předchozí delikty byly také násilného charakteru. Teď je ve vazbě a hrozí mu dalších 10 let za mřížemi. 

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy