Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Ostravská divadla se otevírají. Prvním představením je Hubička

  • Ostrava,

Ostravská divadla se znovu otevírají lidem. Diváci už mohou v předpremiéře vidět Dvořákovu operu Hubička a činohra nabízí novinku s názvem Češky krásné, Češky mé a také divácký hit stále vyprodanou komedii Habaďůra. Nová sezóna pak začne v srpnu muzikálem West Side Story.

VIDEO: TV Polar

10. června mohli diváci vidět v Divadle Antonína Dvořáka první ze dvou předpremiér opery Hubička, kterou v Ostravě nastudovali po 21 letech. Po Prodané nevěstě je to nejhranější opera Bedřicha Smetany. 

Marek Šedivý, dirigent: „V opeře Hubička jsou tři momenty, které dojmou snad každého Čecha. Skřivánčí píseň, kterou zpívá Barče, pak tam máme Lukášovu Polku a především Ukolébavku, kterou zpívá Vendulka. Ukolébavka je i v partituře nadepsána jako národní píseň.“ 

Martin Šrejma, Lukáš v opeře Hubička: „Role Lukáše je jedna ze stěžejních rolí vůbec českého tenorového repertoáru. Myslím si, že patří k těm těžším, co se týká hlediska Smetanových oper.“

Činohra na červen připravila novinku Češky krásné, Češky mé, kterou stihli divadelníci odehrát v září před zákazem pouze dvakrát. No a diváci se mohu těšit i na populární inscenaci o zneužívání sociálních dávek Habaďůra, která je už 11 let vyprodaná. 

Jiří Nekvasil, ředitel Národního divadla moravskoslezského: „V první polovině divadelní sezóny do prosince čekají diváky hlavně premiéry děl, které jsme před nimi nemohli uvést. Je jich celkem 23. Od ledna budou následovat premiéry nových inscenací. Když divadla byla zavřená, tak nezahálela, ale pracovalo se ve všech čtyřech uměleckých souborech.

Divadla smějí zatím hrát pouze pro 50 procent diváků kapacity hlediště , což je v Divadle Antonína Dvořáka 250 a v Divadle Jiřího Myrona 300 lidí. 


Nahlásit chybu

Nejčtenější zprávy