Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Rehabilitace MNO má zrekonstruovanou lůžkovou část. Polepšili si pacienti i zdravotníci

  • Ostrava,

Městská nemocnice Ostrava pokračuje v modernizaci. Rekonstrukce se nyní dočkala lůžková část rehabilitace. Ocení ji nejen pacienti, ale samozřejmě i zdravotníci.

Je hotovo. Lůžková část oddělení rehabilitace Městské nemocnice Ostrava je kompletně zrekonstruovaná. Úpravy začaly loni v prosinci. Pacientům jsou tak nyní k dispozici zmodernizované pokoje s novým sociálním zařízením a klimatizací.

Jana Vlčková, primářka oddělení Rehabilitační a fyzikální medicíny: „Díky rekonstrukci se zvýšil komfort pro naše pacienty i zaměstnance. Nyní je každý pokoj vybaven klimatizací a koupelnou se sprchovým koutem, umyvadlem a WC. Oddělení je určeno pro pacienty s poruchou hybné soustavy po úrazech, plánovaných ortopedických operacích a náhradách kloubů a především pro pacienty s neurologickou problematikou, po cévních mozkových příhodách nebo potížemi s páteří. Stará se o ně po celých 24 hodin tým zdravotních sester, terapeutů a naši lékaři.“

Lůžková část rehabilitace se nachází ve druhém patře pavilonu F, její kapacita je 23 lůžek. Personál oddělení tvoří 4 lékaři, 8  sester, 32 fyzioterapeutů a ergoterapeutů, masérka, 2 ošetřovatelky a sanitářka.

pacient: "Byl jsem tady před pěti lety a musím říct, že se ta rekonstrukce povedla. Je to takové živější a je tady i více světla."

Součástí úprav bylo i vybudování rozvodů medicinálních plynů pro případ, že by přišla další vlna pandemie covid-19. Rekonstrukce v celkové hodnotě téměř 9 milionu korun byla uhrazena z dotace města Ostravy. 

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy