Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Ostravští strážníci opět začínají značit kola a koloběžky syntetickou DNA

  • Ostrava,

Ostravští strážníci i letos značí jízdní kola a koloběžky syntetickou DNA. Letošní první forenzní značení proběhne v sobotu od 8:30 na cyklostezce v Ostravě–Porubě na Hlavní třídě. Na všechny termíny je ale nutné se dopředu objednat.

Metoda forenzního identifikačního značení už pomohla odhalit řadu kradených kol. Spočívá v nanesení netoxické látky obsahující mikrotečky se specifickým kódem na různá místa konstrukce kola nebo koloběžky.

Jindřich Machů, mluvčí MP Ostrava: "Výjimečná je také tím, že na označeném předmětu není nátěr pouhým okem viditelný a odhalit jej lze až pod ultrafialovým světlem. Všechny sady, kterými je značení prováděno, jsou zapsány v databázi Městské policie Ostrava a také v mezinárodní databázi výrobků REFIZ (registr forenzního identifikačního značení), což v případě krádeže kola či pomůcky usnadňuje identifikaci a vrácení právoplatnému majiteli."

Značení jízdních kol syntetickou DNA metodou budou ostravští strážníci provádět v červnu ještě dvakrát.

Jindřich Machů, mluvčí MP Ostrava: "22. června na cyklostezce v Ostravě-Hrabové na ulici Mostní poblíže splavu a pak také 30. června v Ostravě- Hrabůvce na ulici Plzeňská poblíže restaurace Dakota."

Na všechny termíny je nutné se telefonicky objednat v pracovních dnech od 07:00 do 15:00 hod. na čísle 720 735 125

Jindřich Machů, mluvčí MP Ostrava: "Bližší informace, podmínky, konkrétní termíny a místa značení lze nalézt na webových stránkách Městské policie Ostrava v sekci Časté dotazy – Evidence a značení kol."

Značení je prováděno za finanční podpory Ministerstva vnitra ČR a statutárního města Ostravy.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy