Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Ostravská zoo vybrala ve sbírce pro zvířata téměř 378 tisíc korun

  • Ostrava,

Internetová sbírka na podporu ostravské zoo překročila cílovou částku. Lidé zvířátkům poslali téměř 378 tisíc korun. Peníze budou použity na nákup krmiva a další péči, ale i na platy chovatelů.

604 dárců se během 60 dnů zapojilo do sbírky pro Zoo Ostrava. Přes portál Donio poslali dohromady 377 791,- Kč, cílová částka přitom byla 300 tisíc. 

Monika Vlčková, správkyně sbírky: "Velmi nás těší štědrost a velkorysost našich dárců. Mnozí přidávali i milé vzkazy. Jsme také rádi, že se jsme mohli využít různé platformy, kterými bylo možné podpořit finanční výpadky zoo."

Zoologické zahrady byly z důvodu pandemie koronaviru téměř půl roku uzavřeny. Příjem ze vstupného je přitom pro jejich financování naprosto klíčový. V Zoo Ostrava tvoří většinu všech tržeb právě příjmy ze vstupného. Ačkoliv zůstaly brány zoo po dlouhou dobu uzavřeny, život uvnitř se nezastavil. Zvířata potřebují každodenní péči, která je nesmírně nákladná. Zoo obdrží 100 % vybrané částky.

Šárka Vlčková, mluvčí Zoo Ostrava: "Výtěžek sbírky bude použit na to nejzákladnější – na nákup krmiva, veterinární péči a léčiva, náklady na vytápění vnitřních expozic nebo platy chovatelů starajících se o zvířata."

současné době chová ostravská zoo více než 430 druhů zvířat, z nichž mnohé patří ve volné přírodě k ohroženým. Celkově má zoo přes 5 000 zvířat.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy