Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Vozíčkáři v Ostravě-Vítkovicích upadlo kolo, elektrický vozík mu opravila šikovná hlídka strážníků

  • Ostrava,

V nezáviděníhodné situaci se v Ostravě-Vítkovicích ocitl 25letý vozíčkář. Poté, co přejel tramvajový pás na ulici Závodní, mu z vozíku upadlo přední kolečko. Další jízda byla nemožná. Muži výrazně pomohla hlídka ostravských strážníků.

Na místo přijela hlídka městské policie. Strážníci nejprve dostali muže do bezpečí, dál od kolejiště. 

Jindřich Machů, mluvčí MP Ostrava: "Poté začali řešit, jak mladému vozíčkáři pomoci a vyřešit technický problém na jeho vozíku. Bližším ohledáním vozíčku strážníci totiž zjistili, že na předním kole chybí podložka a matka, která drží samotné kolo. Vzhledem k tomu, že strážníci neměli k dispozici náhradní matku, rozhodli se propátrat cestu, po které na místo mladý muž na vozíčku přijel. Tak se jim zhruba po 100 metrech podařilo nalézt ztracenou podložku i s matkou." 

Poté už netrvalo dlouho a strážníci mohli uvolněné kolo připevnit zpět k vozíku. 

Jindřich Machů, mluvčí MP Ostrava: "I když opravy kompenzačních pomůcek nepatří do standardních činností ostravských strážníků, nejedná se o mimořádný zákrok. Již v minulosti poskytovali obdobnou technickou pomoc vozíčkáři. Stejně tak strážníci poskytli v řadě případů i technickou pomoc řidičům, kteří se ocitli v nouzi."
Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy