Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Statečný číšník zadržel v Ostravě zfetovaného zloděje, který ho ohrožoval nožem

  • Ostrava,

Vešel do restaurace v Ostravě, ukradl číšnický flek plný peněz a dal se na útěk. Vzápětí za zlodějem vyběhl 46letý číšník, který ho chytil, přivedl zpátky do restaurace a chtěl přivolat policii. To se 27letému a navíc zfetovanému zloději nelíbilo, začal být velmi agresivní, chytil kuchyňský nůž a začal ohrožovat číšníka i chlapce sedícího v restauraci. Číšník byl natolik odvážný, že 14krát trestaného zloděje dokázal i tak zpacifikovat.

útěk pachatele; VIDEO: POLICIE ČR

Ráno přišel do práce jako každý jiný den. Nachystal číšnické fleky pro sebe i kolegyni, do kterých dal peníze a začal připravovat restauraci pro hosty. To ještě 46letý číšník nevěděl, co ho v neděli 13. června čeká. Jeho odvaha si ale rozhodně zaslouží vyznamenání. Do restaurace v ulici Nádražní totiž vešel cizí muž cíleně krást.

Eva Michalíková, mluvčí PČR Ostrava: "Ten měl odcizit ze stolu několik krabiček cigaret, ale také číšnický flek s penězi a velmi rychle z restaurace odejít. Viděla ho však servírka, která za ním vyběhla a také to vše řekla svému kolegovi."

Vše se seběhlo velmi rychle. Číšník během chvíle okamžitě vyběhl za zlodějem. Rozhodl se mu nadběhnout a jakmile se z ničeho nic objevil za zlodějem, tak ten začal kradené věci zahazovat.

Eva Michalíková, mluvčí PČR Ostrava: "Během okamžiku číšník muže dohnal. Nečekal však, že má v tašce ukrytý kuchyňský nůž, kterým mu měl následně začít vyhrožovat."

Číšník ale i přesto zloděje zadržel a přivedl ho zpátky do restaurace, kde chtěl událost vyřešit. Vše se ale otočilo, jakmile zloděj slyšel, že servírka volá policii.

Eva Michalíková, mluvčí PČR Ostrava: "Muž začal jednat velice agresivně, měl se zmocnit nože, který mu byl číšníkem při útěku odejmut. Dle výslechu měl vyhrožovat slovy, že jestli ho nepustí, tak že také ublíží i chlapci, který v restauraci seděl a po celou dobu měl zbraní před nimi mávat."

Číšník však opět prokázal opravdu velkou dávku odvahy, protože agresora dokázal zpacifikovat a zadržet do příjezdu strážníků, kterým byl celý incident oznámen. Ti už informovali státní policii.

Eva Michalíková, mluvčí PČR Ostrava: "Při ohledání místa činu byl zajištěn kuchyňský nůž, kterým měl již obviněný muž vyhrožovat. Zadrženému muži byla provedena orientační dechová zkouška na přítomnost alkoholu v dechu s negativním výsledkem, však s pozitivním výsledkem dopadla orientační zkouška na přítomnost metamfetaminu."

27letý zloděj byl později obviněn ze spáchání zločinu vydírání a z přečinu krádeže. Muž má přitom velmi bohatou trestní minulost.

Eva Michalíková, mluvčí PČR Ostrava: "Rejstřík trestu hovoří o 14 záznamech ve většině případů majetkového charakteru. Vyšetřování probíhá na svobodě a v případě prokázání viny hrozí muži až 8 let za mřížemi."

I přesto, že tento případ dopadl pro číšníka se šťastným koncem, policie upozorňuje, aby lidé při takových událostech neriskovali.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy