Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Číšník z Ostravy se zachoval velmi statečně. Dvakrát zneškodnil zloděje s nožem

  • Ostrava,

Velkou dávku odvahy projevil číšník z ostravské hospody. Dvakrát totiž zneškodnil zloděje, který kolem sebe mával nožem. Nejprve ho doběhl, když mu utíkal z ukradeným flekem a pak ho zpacifikoval znovu, když v hospodě čekali na příjezd policejní hlídky. To už hrozilo nebezpečí i dítěti, které zrovna bylo v restauraci.

Směna vrchního z hospody v Ostravě -Přívoze nezačala vůbec dobře. Nejprve ho čekal sprinterský souboj se sfetovaným mužem, který mu v hospodě ukradl číšnický flek. Jak vidíte na videu, zloděj byl poměrně rychlý, ale vrchní mu nadběhl a chytl ho.

číšník: "Chtěl jsem sebrat ze země prázdný flek ze země a jak jsem se sehnul, vytáhl nůž. Řekl jsme mu, že to vyřešíme v klidu v restauraci."

Zloděj se nakonec z číšníkem vrátil do hospody, ale jak začal personál volat policii, znovu vyskočil, popadl nůž a začal jím šermovat před chlapcem, který v restauraci seděl. Číšník neváhal a znovu ho zneškodnil.

číšník: "Oběhnul celý výčep, tam vlastně zvedl ten nůž a s tím nožem začal ohrožovat toho malého, který tam seděl u dveří. Říkal, že ho dopíchá a dořeže." 

Tentokrát už muže držel až do příjezdu strážníků, kteří pak předali lupiče státní policii

Eva Michalíková, mluvčí PČR Ostrava: "Komisař 7. oddělení obecné kriminality Městského ředitelství Ostrava zahájil trestní stíhání proti 27letému muži a obvinil ho ze spáchání zločinu vydírání a z přečinu krádeže. Vyšetřování probíhá na svobodě a v případě prokázání viny hrozí muži až 8 let za mřížemi."

Ukázalo se, že lupič má 27 let a je známá firma. V trestním rejstříků má 14 záznamů, většinou krádeží. I když číšník zaslouží uznání, policisté podobný postup nedoporučují. Pokud je pachatel ozbrojen, raději ihned volejte linku 158. 

Rozhovor s číšníkem

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy