Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Rodinné pokoje porodnice fifejdské nemocnice jsou velmi oblíbené. Brzy přibydou další

  • Ostrava,

Oblíbená porodnice Městské nemocnice Ostrava bude mít další rodinné pokoje. O nedávno dokončené pokoje je totiž takový zájem, že vedení nemocnice rozhodlo o vybudování dalších. Maminky a jejich rodiny si v nich připadají téměř jako v hotelu.

Fifejdská nemocnice v Ostravě chystá další vylepšení oddělení gynekologie a porodnictví. Úpravou části prostor vzniknou další dva rodinné pokoje pro novopečené maminky a jejich rodinné příslušníky. O první dva, které nemocnice zprovoznila před rokem, je velký zájem.

Kateřina Sýkorová, maminka: "Jako prvorodička jsem velice ráda, že jsem si mohla vyzkoušet možnost rodit na rodinném pokoji, protože jsem moc uvítala, že tady mohl být někdo přes noc se mnou. Hodně mi pomáhala mamka a byl tady i přítel."

Na nové rodinné pokoje budou přeměněny doposud nevyužité prostory na lůžkové stanici šestinedělí v prvním patře pavilonu H1. Provedeny budou dispoziční a stavební úpravy, nové budou rozvody zdravotechniky a elektroinstalace, pokoje získají nové podlahy, výmalbu i osvětlení.

Marek Ožana, primář oddělení Gynekologie e porodnictví MNO: „Vybudováním nových rodinných pokojů dojde k navýšení lůžek na stanici šestinedělí, získáme tak nový prostor pro ženy po císařském řezu, které dříve končívaly na JIP. Nově maminky s novorozencem bez komplikací budou moci zůstat i s doprovodem společně po celou dobu pobytu v porodnici na nadstandardních pokojích vybavených monitorovacím systémem a pomůckami pro zajištění péče o ženu po operaci. Jsme rádi, že opět můžeme zkvalitnit péči o naše klientky a jejich rodiny."

Náklady na úpravu pokojů jsou necelých milion 400 tisíc korun. Částka bude uhrazena z Fondu pro rozvoj nemocnice. Cena rodinného pokoje na den je 1250 korun. Porodnice nabízí dosud šest nadstandardních a dva rodinné pokoje.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy