Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Vykrádal auta v Ostravě a způsobil statisícové škody. Mladou cestovatelku připravil o výbavu a rozepsané knihy

  • Ostrava,

Kompletní horolezeckou výbavu i starý notebook se třemi rozepsanými knihami. Pro mladou cestovatelku, která přijela do Ostravy na přednášku rovnou z výpravy, to byl velmi smutný zážitek. Auto jí totiž na rušné Nádražní ulici v polovině dubna vykradl zloděj. Rozepsané knihy navíc neměla zálohované. Teď policie oznámila, že 42letého zloděje zadržela. Ukázalo se, že vykrádal auta v celém centru Ostravy a způsobil škodu přes 320 tisíc korun.

VIDEO: POLICIE ČR

11 vykradených aut má zcela jistě na svědomí 42letý zloděj z Ostravy. Řádil především v centru Ostravy a v jednom dni pro něj nebyl problém násilně vykrást hned několik vozů.

Eva Michalíková, mluvčí PČR Ostrava: "Aby odcizil věci, které tam poškození nechali, měl použit nářadí, kterým okénko od auta rozbil. První případ, který byl obviněnému prokázán, se stal 13. dubna 2021. Na ulici Nádražní měl vniknout do osobního vozidla Volkswagen Golf a z toho odcizit věci za více jak 100.000,- Kč."

Šlo o výbavu mladé cestovatelky Lucie Kutrové, která zrovna přijela z desetidenního trailu do Centra PANT, kde měla online přednášku pro dobročinnou akci.

Petr Pánek, ředitel Centra PANT: "Našla rozbité okýnko a auto komplet vykradené. Pod světlem, rušná ulice, placené parkoviště. Dle mého nejbezpečnější místo pro parkování v centru Ostravy. Měla v autě úplně celou výbavu. Počítač, GoPro, foťák, oblečení, mačky, cepín, batůžky, boty, vybavení na skály, skialpy a vybavení na hory. Vybavení pro jejího psího parťáka Marvela. Vzali úplně všechno."

V notebooku měla navíc tři rozepsané knihy o svých cestách po světě, které bohužel neměla zálohované. Zloděje, který jí auto vykradl, zachytila na odchodu s plnými taškami kamera.

Ve dvou případech z jedenácti zloděj neuspěl a odešel od aut s prázdnou. 

Eva Michalíková, mluvčí PČR Ostrava: "V ostatních případech měl po násilném vniknutí prohledat auto a odnést cenné věci, které následně zpeněžil. Odcizit měl mimo jiné i osobní doklady a platební karty, které později měl při platbě v obchodě použít. Mezi odcizenými věcmi byl například Playstation 4, bezdrátová sluchátka, nářadí, finanční hotovost, ale také kožené bundy."

Pod tíhou důkazů se zloděj policii nakonec přiznal a při výslechu uvedl, že svého jednání prý lituje. Získané peníze z prodeje kradených věcí měl použít pro svou potřebu.

Eva Michalíková, mluvčí PČR Ostrava: "Komisař zahájil trestní stíhání proti 42letému muži z Ostravy a obvinil ho ze spáchání přečinů krádeže, poškození cizí věci a neoprávněné opatření, padělání a pozměnění platebního prostředku. V případě prokázání viny hrozí recidivistovi až pět let."

Policie znovu upozorňuje veřejnost, že auto není trezor! Nenechávejte tam proto cenné věci.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy