Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Sportovní hala v Nové Bělé přivítá návštěvníky začátkem prázdnin

  • Ostrava,

V Nové Bělé uvedli do provozu novou sportovní halu za 53 milionů korun. První návštěvníky přivítá začátkem prázdnin. Využívat ji budou nejen školáci, ale sportovní kluby, senioři a veřejnost. V Ostravě se tak rozšíří další síť kvalitních sportovišť.

V Nové Bělé byla slavnostně otevřena nová sportovní hala. Dokončena byla již v prosinci loňského roku, covidová pandemie ale znemožnila sportování a otevření tohoto moderního sportovního zařízení bylo odloženo. Veřejnost ji bude moci začít využívat od prvního července. Sportoviště bylo spolufinancováno městem Ostravou, městským obvodem Nová Bělá a Ministerstvem školství, mládeže a tělovýchovy.

Andrea Hoffmannová, náměstkyně primátora: "Síť kvalitních sportovišť v Ostravě se začíná zahušťovat, a to mne velmi těší. Na sklonku minulého roku jsme zprovoznili multifunkční halu v Krásném Poli, kde roste počet obyvatel, kteří hledají kvalitní podmínky pro bydlení, a také z tohoto důvodu vznikla poptávka po příjemném místě na sportovní vyžití a aktuálně se rozbíhá stavba nové, víceúčelové haly v Třebovicích."
Petr Havránek, mluvčí ostravského magistrátu: "V nové hale je univerzální hřiště o rozměrech 30 x 18 metrů, malé hlediště s kapacitou 50 až 100 diváků, skladové prostory, klubovna a sociální zázemí se čtyřmi šatnami. Součástí areálu bude nové parkoviště s 23 místy. Bude v ní možné hrát na profesionální úrovni basketbal, badminton, volejbal a stolní tenis, rekreačně tenis, házenou, florbal, futsal a další sporty."

Sportoviště bude přes pracovní dny využíváno dopoledne MŠ a ZŠ a seniory, v odpoledních hodinách sportovními kluby např. Volejbalový spolek Ostrava, Tělocvičná jednota Sokol Nová Bělá, Tělovýchovná jednota Sokol Stará Bělá, z.s. atd. Sportovní kluby budou využívat halu i o víkendu pro své zápasy a turnaje. Pro veřejnost bude hala k dispozici ve večerních hodinách (od 18 hodin) v pracovní dny a o víkendu v odpoledních hodinách.

Lumír Bahr, starosta Nové Bělé: "Jsem velmi rád, že tato stavba v Nové Bělé vznikla, takovéto sportoviště nám zde chybělo a pevně věřím, že přiláká co největší množství obyvatel ke sportování, a to nejen v létě, kdy se dá sportovat i pod širým nebem, ale zejména také v zimním období, což velmi vítáme."

Městský obvod Nová Bělá v současné době připravuje rezervační systém. Než však bude vyroben, tak bude na webových stránkách městského obvodu zveřejněn telefon na správce, který bude halu rezervovat.

Petr Havránek, mluvčí ostravského magistrátu: "Halu postavila společnost Bystroň Group podle dokumentace společnosti Chválek Ateliér s celkovými náklady 53 miliony korun, které spolufinancovalo 26 miliony MŠMT, městský obvod Nová Bělá alokoval 20 milionů a dva miliony na projektovou dokumentaci, a statutární město Ostrava přispělo 5 miliony korun."

V říjnu loňského roku byla otevřena také nová sportovní hala v Krásném Poli, na kterou město přispělo téměř 14 miliony korun a která nabízí dvě sportovní plochy, tribuna pro 118 sedících a 60 stojících diváků a samozřejmě i moderní zázemí.

Petr Havránek, mluvčí ostravského magistrátu: "V současné době probíhá výběrové řízení na zhotovitele dalšího sportovního zařízení, tentokrát v Ostravě Třebovicích. Tady se připravuje víceúčelová sportovní hala pro volejbal, házenou, florbal, a badminton s tribunami až pro 200 osob. Stát bude v blízkosti Třebovického parku. V přístavbě najdou zázemí sportovci i návštěvníci. Areál bude oplocený, dočká se i nové parkovací plochy."

Stavět by se mělo začít v polovině letních prázdnin tohoto roku.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy