Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Bagristu zasypala na haldě v Ostravě hromada horké suti, v nemocnici bohužel zemřel

  • Ostrava,

Pracoval jako bagrista a zřejmě byl zrovna ve špatnou dobu na špatném místě. Na haldě v Ostravě ho totiž zasypala hromada horké suti. Muž utrpěl vážné popáleniny na devadesáti procentech těla a v kritickém stavu byl přepraven do nemocnice, kde bohužel zemřel.

U vážného pracovního úrazu zasahovali záchranáři ve středu odpoledne na haldě v Ostravě.

Lukáš Humpl, mluvčí ZZS MSK: "Krátce po čtrnácté hodině převzali operátoři tísňové linky 155 informaci o zraněném muži, kterého zavalila suť. Na pomoc vyjely pozemní posádky ZZS a vzlétl vrtulník letecké záchranné služby."

Třiačtyřicetiletý muž pracoval jako bagrista, když ho najednou zavalila hromada horké suti. Ze stroje se ještě dokázal sám vyprostit, jenže utrpěl vážné popáleniny.

Lukáš Humpl, mluvčí ZZS MSK: "Zasahující lékaři u něj zjistili popáleniny II. a III. stupně, které zasáhly okolo 90% tělního povrchu. Pacient byl v přímém ohrožení života a musel být uveden do umělého spánku. Záchranáři zajistili vstup do kostní dřeně pro podávání léků, dýchací cesty, a převedli muže na přístrojem řízenou ventilaci. Po dalších léčebných opatřeních byl v kritickém stavu předán týmu popáleninového centra FN Ostrava."

V nemocnici bohužel muž na následky vážných zranění do rána zemřel.

Nahlásit chybu

Nejčtenější zprávy