Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Ostrava ruší poplatek za předzahrádky. Chce pomoct podnikatelům v rozjezdu

  • Ostrava,

Ostrava se snaží co nejvíce pomoci podnikatelům v rozjezdu po rozvolnění proticovidových opatření. Zastupitelé města proto rozhodli o zrušení poplatku za pronájem restauračních předzahrádek.

video: TV Polar

Po rozvolnění protiepidemických opatření se život vrací do normálu jen pozvolna, což potvrzují majitelé hospod a restaurací. Návštěvnost prý zdaleka není taková jako dříve. Ostrava proto přichází z dalším krokem, který by jim měl pomoci. Nebudou muset platit poplatek za předzahrádky. 

Tomáš Macura, primátor Ostravy: „Léta se snažíme o to, aby se v našem městě dařilo podnikatelům, kteří jednak dotvářejí jeho pestrost a samozřejmě také vytvářejí potřebná pracovní místa. Nechtěli jsme připustit, aby pandemie koronaviru toto naše společné úsilí zhatila. Právě proto jsme se rozhodli pro nadstandardní a rychlou podporu ostravských podnikatelů i neziskového sektoru, a to přesto, že i městský rozpočet byl výrazně zasažen výpadky příjmů."

Zastupitelé už schválili vyhlášku, která odpuštění nájemného umožňuje. Výnosy za předzahrádky se v běžných letech pohybují v řádu nižších milionů korun ročně a zůstávají městským obvodům. Město se rozhodlo, že 50 procent ušlého příjmu bude obvodům kompenzovat. 

Tomáš Macura, primátor Ostravy: "My jsme už v předstihu na jaře vyzvali všechny městské obvody, které jsou správci tohoto poplatku, aby v rámci své kompetence, tyto poplatky prominuly do doby, než bude vdána tato vyhláška." 

Za předzahrádky nebudou muset restauratéři platit až do konce roku. Dalším projektem, který pomáhá podnikatelům v rozjezdu, je "Nádech pro Ostravu," což je vlastě hra, kdy návštěvníci podniků nebo atraktivit sbírají razítka. Od začátku pandemie město Ostrava vynaložilo na přímou i nepřímou finanční podporu podnikatelů zhruba 130 mil. Kč.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy