Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

V Nové Bělé byla otevřena nová sportovní hala. Využijí ji místní spolky i kluby z přilehlého jihu Ostravy

  • Ostrava,

V Nové Bělé mají novou sportovní halu. I když byla dokončena už na konci loňského roku, kvůli epidemickým opatřením mohla být otevřena až nyní a využívána je od 1. července.

Svou sportovní halu mají i v Nové Bělé. Po Krásném Poli je další částí Ostravy, kde byl vybudován moderní sportovní stánek. Sportoviště bylo financováno městem, městským obvodem a ministerstvem školství, mládeže a tělovýchovy. Celkové náklady jsou 53 milionů korun. 

Andrea Hoffmannová, náměstkyně primátora Ostravy: „Síť kvalitních sportovišť v Ostravě se začíná zahušťovat, a to mne velmi těší. Na sklonku minulého roku jsme zprovoznili multifunkční halu v Krásném Poli, kde roste počet obyvatel, kteří hledají kvalitní podmínky pro bydlení, a také z tohoto důvodu vznikla poptávka po příjemném místě na sportovní vyžití a aktuálně se rozbíhá stavba nové, víceúčelové haly v Třebovicích."

Hala má rozměry 30 x 18 metrů, kapacitu hlediště 100 diváků a standardní zázemí. Profesionálně ji lze využívat na basketbal, badminton, volejbal a stolní tenis. Rekreačně pak na tenis, házenou, florbal či futsal. 

Lumír Bahr, starosta Nové Bělé: „Jsem velmi rád, že tato stavba v Nové Bělé vznikla, takovéto sportoviště nám zde chybělo a pevně věřím, že přiláká co největší množství obyvatel ke sportování, a to nejen v létě, kdy se dá sportovat i pod širým nebem, ale zejména také v zimním období, což velmi vítáme."

Sportoviště bude přes pracovní dny využíváno dopoledne MŠ a ZŠ a seniory, v odpoledních hodinách sport ovními kluby. Ozval se už např. Volejbalový spolek Ostrava, Tělocvičná jednota Sokol Nová Bělá, Tělovýchovná jednota Sokol Stará Bělá. Pro veřejnost bude přístupná od 18 hodin. 

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy