Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Na prodloužené Rudné v Ostravě začala oprava poškozené gabionové zdi

  • Ostrava,

Ředitelství silnic a dálnic zahájilo opravu gabionové zdi na prodloužené Rudné v Ostravě. Řidiči budou tři měsíce jezdit obousměrně jedním jízdním pruhem. Důvodem poškození je podle stavebníků sesuv půdy kvůli extrémnímu počasí.

V pondělí začala oprava gabionové zdi podél silnice I/11 v Ostravě. Jde o úsek ve směru od Opavy na Ostravu, který se sesunul po vydatných deštích loni 26. června. Silnice byla tehdy v jednom směru zcela uzavřena a hasiči odstraňovali nánosy bláta. Poté bylo v úseku zavedeno omezení. Práce na prodloužené Rudné byly naplánovány po skončení období, kdy byl prováděn monitoring použité konstrukce a dotčeného území v rámci zpracování nové projektové dokumentace opravy.

Miroslav Mazal, tým komunikace ŘSD: "Rekonstrukci poškozené gabionové zdi hlavního tahu mezi Opavou a Ostravou doprovází převedení veškeré dopravy do jednoho jízdního pásu silnice I/11, motoristé projedou obousměrně vždy jedním jízdním pruhem v režimu 1+1. Oprava a související částečná uzavírka bude probíhat dle předpokladu po dobu tří měsíců."

Podle stavebníků byla původní gabionová zeď postavena kvalitně a viníkem jejího poškození je extrémní déšť. Přitom právě proti sesuvům by měla silnici chránit.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy