Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Na ostravském magistrátu vzniká centrální recepce. Zjednoduší orientaci návštěvníků a posílí bezpečnost

  • Ostrava,

Jedna z významných ostravských dominant - nová radnice bude obohacena o centrální recepci. Odborná komise její vzhled vybírala z několika návrhů renomovaných architektonických kanceláří. Nejvíce se líbil projekt pražského studia "znamení čtyř- architekti"

VIDEO: TV Polar

Budova Nové radnice v Ostravě má celkem tři vstupy. Dva po stranách a uprostřed, přímo pod věží je hlavní, centrální vchod. Ten je ale už několik měsíců uzavřen. Důvodem byla nejprve pandemie, která si vyžádala kontrolu nad pohybem osob v budově a nyní je to kvůli pracem na vybudování nové centrální recepce.

Zuzana Bajgarová, náměstkyně primátora Ostravy: „Nová radnice je významnou a památkově chráněnou stavbou, ovšem její dispozice jsou pro občany, kteří neznají její vnitřní provoz, dosti nepřehledné a vstupní hala, ačkoli je sama o sobě impozantní, působí místy tmavě a opuštěně. Proto jsme hledali optimální podobu centrální recepce, která návštěvníkům radnice nabídne občanům ve vstřícném a příjemném prostředí rychlé informace ke všemu, co pro vyřízení svých záležitostí potřebují, rozvine potenciál vestibulu a přidá lidský rozměr."

Podobu centrální recepce navrhovaly čtyři architektonické kanceláře, komisi se nejvíce líbila koncepce studia „znamení čtyř – architekti“. Zatímco ostatní tvůrci pracovali s umístěním recepce v centrální ose vestibulu,  zvolila vítězná architektonická kancelář odlišný přístup.

Martin Tycar, architekt: "My jsme jako jediní v tom konceptu recepci doplnili ještě druhou částí, kterou tvoří sezení. Je to takový velký čalouněný sedák s lampou. Principiálně tvoří tu druhou doplňkovou část symetrického systému recepce." 

Součástí úprav s cílem zvýšení bezpečnosti klientů i zaměstnanců bude v celém objektu také doplnění kamerového systému. Počet kamer se ze současného stavu zvýší na čtyřnásobek. Realizace nové recepce přijde Ostravu celkem na 4,45 milionů korun.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy