Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Další omezení dopravy v Ostravě. Začala oprava mostů přes Odru v Nové Vsi

  • Ostrava,

Řidiče asi ve čtvrtek pořádně rozzlobilo další omezení dopravy v Ostravě. Začala totiž oprava mostů přes Odru na Opavské ulici. Jde o kompletní rekonstrukci dalšího úseku silnice a mostů, který navazuje na Svinovské mosty. Provoz byl v obou směrech sveden do jednoho jízdního pruhu.

Každé léto se řidiči v Ostravě musejí obrnit trpělivostí a stejně je tomu i letos. Situace se navíc stále zhoršuje. Stát, kraj a město spolu příliš při plánování oprav nekomunikují a tak se stává, že se najednou opravuje několik úseků, které by mohly posloužit jako objízdné trasy. Od 15. července je nově omezen provoz na mostech přes Odru, které navazují na Svinovské mosty. 

Radek Podstawka, náměstek hejtmana MS kraje: „Oba mosty přes Odru v Ostravě Nové Vsi už začínaly být ve špatném stavu. Bude proto nutná jejich celková rekonstrukce, kvůli které se nevyhneme nutným omezením provozu. Omezení a uzavírky budou podobné jako vloni a předloni, když se rekonstruovaly železniční mosty ve Svinově. To znamená, že v každé etapě bude průjezdný jeden jízdní pruh v obou směrech a jeden speciální pruh bude určený autobusům."

Stavba má trvat 390 dnů s přestávkou v zimním období, kdy se práce přeruší a provoz na mostech bude v běžném režimu. Na jaře se pak opět bude v rekonstrukci pokračovat.

Radek Podstawka, náměstek hejtmana MS kraje: „Budou odstraněny živičné vrstvy a izolace, pryč půjde i mostní zábradlí a mosty dostanou vše nové. Také budou opraveny mostní římsy a mostní závěry. Celá ocelová konstrukce i spodní betonová konstrukce mostů bude otryskána a následně opatřena vhodnou ochranou. Ocel dostane protikorozní vrstvu, beton nové sanační omítky. Součástí rekonstrukce bude i repase ložisek a oprava veřejného osvětlení."

Stavba bude trvat skoro 13 měsíců a vyjde na téměř 72 milionů korun. 85 procent nákladů bude spolufinancováno z evropských fondů.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy