Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Ostravská ZOO je o prázdninách velmi populární. Návštěvníci jezdí z celé naší země, Polska i Slovenska

  • Ostrava,

Ostravská zoologická zahrada patří v našem kraji mezi nejnavštěvovanější atraktivity. Pravidelně se dokonce umísťuje v první desítce nejoblíbenější míst v celé České republice. Nyní o prázdninách se už od rána plní nejen návštěvníky z naší země, ale je i oblíbeným cílem zahraničních turistů. Aktuální epidemická opatření nijak neomezují kapacitu ZOO.

Ostravská ZOO jede naplno. Díky zlepšení pandemické situace, neplatí omezení celkové kapacity v areálu. Pouze ve vnitřních prostorách je nutné používat roušky a dodržovat maximální množství osob, které najednou může dovnitř. Číslo najdete u každého vchodu do pavilonu. I letos připravilo ZOO několik novinek. 

Šárka Nováková, mluvčí ZOO Ostrava: "Za všechny bych třeba zmínila novou vyhlídku do výběhu afrických zvířat nebo další herní prvky. Taky je k vidění spousta mláďat, která se v průběhu jara narodila."

Pokud máte rádi ptactvo, určitě si nenechte ujít nové voliéry na Cestě vody

Šárka Nováková, mluvčí ZOO Ostrava: "Je to taková méně navštěvovaná část zoo, ale o to raději bych návštěvníky pozvala, protože i v této klidové části mohou zvířata vidět a užijí si i zajímavé pohledy na botanické zajímavosti."

ZOO rozhodně nespí na vavřínech a v současné době se už připravují další vylepšení a konečně se chystá i zvýšení parkovací kapacity. 

Kateřina Šebestová, náměstkyně primátora Ostravy: "V současné době stavíme novou expozici pro makaky, gibony a kopytníky za 128 milionů korun. Připravujme nový parkovací dům, abychom návštěvníkům ulehčili parkování v těch exponovaných dnech v létě a o víkendech."

O prázdninách je o hodinu prodloužená otevírací doba zoo. Návštěvníci se tedy mohou procházet po areálu až do 8 hodin. Pokladny se ale uzavírají už v 6. Další z letních akcí jsou páteční komentované večerní prohlídky po zavírací době a prohlídky skleníků. 

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy