Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Požár lakovny v Ostravě-Vítkovicích způsobil škodu 25 milionů, evakuováno bylo 60 zaměstnanců

  • Ostrava,

Škodu za 25 milionů korun způsobil požár lakovny v Ostravě-Vítkovicích. V pátek ráno ho likvidovaly tři jednotky hasičů. Před jejich příjezdem budovu muselo opustit 60 zaměstnanců. Likvidace požáru trvala zhruba hodinu a půl.

Informaci o velkém požáru dostali hasiči v 6:49 hod. Hořela lakovna v Ostravě-Vítkovicích. Do firmy, kde se vyrábějí ocelové tlakové lahve, vyjely tři jednotky hasičů. Profesionálové z Ostravy-Zábřehu a dobrovolní hasiči ze Zábřehu a Radvanic. Celkem přijelo k požáru 7 hasičských vozů, z toho 5 cisteren.

Lukáš Popp, mluvčí HZS MSK: "Hasiči ihned po příjezdu zjistili, že došlo k požáru v lakovně, ve které je umístěn i robot určený k nanášení barev na ocelové láhve. Hasiči nasadili na boj s plameny dva vodní proudy. Před příjezdem hasičů opustilo budovu 60 zaměstnanců firmy."

Požár se hasičům podařilo dostat pod kontrolu během hodiny, dalších 30 minut jim trvala celková likvidace.

Lukáš Popp, mluvčí HZS MSK: "Museli ochlazovat okolní konstrukce a požárem zasaženého robota. Následně bylo přetlakovým ventilátorem provedeno nutné odvětrání zakouřených prostor a závěrečný průzkum pomocí termokamery."

Po provedení finálního průzkumu bylo místo předáno vyšetřovatelům z řad hasičů, kteří nyní budou zjišťovat, co bylo příčinou vzniku požáru. Předběžná škoda byla vyčíslena na 25 milionů korun.

Nahlásit chybu

Nejčtenější zprávy