Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Kultura v Ostravě znovu ožívá. Město schválilo přesuny termínů a čeká nové žádosti o dotace

  • Ostrava,

Ostrava je bezesporu kulturním městem, ale pandemie tuto sféru života tvrdě zasáhla. Město se proto intenzivně snaží znovu kulturu nastartovat a podpořit všemi možnými způsoby. Schváleny byly změny termínů konání akcí a už bylo také vypsáno výběrové řízení na prostředky pro další rok. Dobrou zprávou je, že na Slezskoostravském hradě začaly Shakespearovské slavnosti.

V pondělí začaly na Slezskoostravském hradě po roční pauze Shakespearovské slavnosti. Jde už o 14. ročník a i letos se mají diváci na co těšit. Zájem mezi lidmi je obrovský a je znát, že lidem divadlo moc chybělo.

Andrej Harmečko, ředitel Shakespearovských slavností: "Celkem odehrajeme 18 představení. Začali jsme Bouří, následuje Zimní pohádka, Mnoho povyku pro nic, Hamlet, Slovenská komedie omylů a končíme naším představením Zkrocení zlé ženy." 

Premiérou letošního roku je komedie Bouře, kterou letos slavnosti v Ostravě začaly. 

Tomáš Macura, primátor Ostravy: "To místo je unikátní. Je to u Slezskoostravského hradu na soutoku Ostravice a Lučiny. Byl jsem na zahájení a viděl jsem i první představení Boře z pozdního období tvorby Shakespeara a byl to zážitek." 

Shakespearovské slavnosti jsou jednou z akcí, které se uspořádat podařilo. Mnoho dalších ale bylo zcela zrušeno a nebo muselo být přesunuto. 

Zbyněk Pražák, náměstek primátora Ostravy: „Mrzí mě, že některé akce musely být v důsledku koronavirové krize i v letošním roce zrušeny. Jsem ale rád, že jsme mohli pomoci všem těm, kteří se rozhodli i přes mnohé komplikace nabídnout své síly a schopnosti pro obohacení zdejší kulturní nabídky v Ostravě. Chceme kulturní život v Ostravě opět oživit a zdůraznit význam živé kultury pro město a jeho občany. Proto se také budeme snažit podpořit v příštím roce co nejvíce projektů,."

Bylo také vypsáno výběrové řízení na poskytnutí finančních prostředku pro jednoleté kulturní projekty na rok 2022.

Zbyněk Pražák, náměstek primátora Ostravy: "Usilujeme o to, aby zastupitelstvo rozhodlo o poskytnutí finančních prostředků už v lednu, aby ti, kteří budou vybráni, už od začátku roku věděli, že s těmi prostředky mohou počítat." 

Pro rok 2021 bylo městem podpořeno celkem 86 projektů v rámci jednoletých akcí, víceletých projektů pak 20. Na akce konané v příštím roce mohou zájemci žádat peníze od 13. září do 1. října. 

Nahlásit chybu

Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků