Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

V Ostravě ničí vandalové sdílená kola. Několik jich bylo i ukradeno

  • Ostrava,

Dnes pro vás máme výzvu nebo spíš prosbu, abyste nebyli lhostejní ke svému okolí. Provozovatel sdílených jízdních kol v Ostravě si totiž stěžuje, že se v poslední době stále častěji stávají bicykly terčem vandalů a několik kol bylo i ukradeno. Pokud jste něčeho takového svědky, neváhejte zavolat strážníky.

Ostravu trápí vandalové, kteří ničí sdílená jízdní kola. Přitom tento způsob dopravy je ve městě stále populárnější a v současné době využívá kola více než 55 tisíc lidí. V posledních týdnech ale značně přibylo jejich ničení i krádeží.

Lukáš Luňák, jednatel společnosti Nextbike: "Za poslední asi měsíc evidujeme zhruba 60 zničených jízdních kol, ať už je někdo rozebere nebo jim zničí zámek."

Asi dvacet kol pak bylo ukradeno. Část z nich se ale vždy zase dohledá díky GPS zařízení. Policie tak vyšetřuje jen některé z těchto případů. Na vandaly se ale chce společně se strážníky nyní zaměřit.

Eva Michalíková, mluvčí PČR Ostrava: "Policisté Městského ředitelství v Ostravě, ve spolupráci s městskou policií, provádí mimo jiné v rámci běžného výkonu služby preventivní dohled a kontrolu sdílených jízdních kol."

Vandalismu ale můžeme zabránit všichni, když nebudeme lhostejní ke svému okolí.

Kateřina Šebestová, náměstkyně primátora Ostravy: "My bychom rádi vyzvali občany nebo návštěvníky Ostravy, aby, pokud uvidí kolo v nestandardní situaci, není umístěno ve stojanu, je na nějakém neobvyklém místě nebo je poškozeno, problém nahlásili přímo na zákaznický servis společnosti Nextbike nebo rovnou kontaktovali policii na lince 158."

Vytipovány byly i lokality, kde k ničení kol dochází nejčastěji. Jde o okolí ulic Zengrova, Erbenova, Tavičská, v Husově sadu, u Nové Karoliny nebo také v Komenského sadech. Tak nebuďte lhostejní k tomu, co se kolem vás děje. 

Nahlásit chybu

Nejčtenější zprávy