Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Policie dál pátrá po zmizelém krokodýlovi, lidé by se neměli pokoušet zvíře chytit

  • Ostrava,

Policisté dále pátrají po zmizelém krokodýlovi, který chovateli v sobotu 24. července v odpoledních hodinách utekl ze zahrady rodinného domu v Ostravě-Hrabůvce.

Eva Michalíková, mluvčí PČR: "Jak již bylo při výslechu zjištěno, majitel měl krokodýla čelnatého zakoupit před 4 lety od chovatele z Olomouckého kraje. Stáří zvířete je však 5 let. Z dodaného dokumentu ke krokodýlovi vyplývá, že tento je načipovaný a má Registrační list exempláře ohroženého druhu živočicha. Potvrzení neboli certifikace byla vydána výkonným orgánem Krajským úřadem Olomouckého kraje. Důvod, proč nový majitel však v Ostravě o registru neučinil oznámení, nyní bude předmětem dalšího šetření. Také budeme prověřovat způsob jeho umístění i samotného chovu, ale také proč o útěku krokodýla učinil oznámení až po dvou dnech."

Podle mluvčí Evy Michalíkové jde o druh Osteolaemus tetraspis, tedy o krokodýla čelnatého. Krokodýl čelnatý je nejmenší žijící krokodýl na světě, tělo dospělého jedince dorůstá do délky 1,5 metru i více.

Eva Michalíková, mluvčí PČR: "Na pátrání se podílely dvě desítky policistů ve spolupráci s deseti strážníky městské policie. Ihned po přijatém oznámení začali v nejbližším perimetru prohledávat okolí i zahrady okolních domů. Také obcházeli jednotlivé domy a informovali jejich obyvatele o dané situaci a následně je poučili, co mají v případě nálezu krokodýla dělat. Stále platí upozornění, aby lidé v Ostravě byli obezřetní a v případě nálezu krokodýla se ho sami nepokoušeli odchytit a neprodleně na linku 158 učinili. V případě, že dojde k odchytu krokodýla, případně získáme jakoukoli zásadní informaci, budeme veřejnost neprodleně informovat."
Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy