Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Zdravotníci očkovali v Ostravě ve vyloučené lokalitě, zájem o vakcínu byl malý

  • Ostrava,

Mobilní očkovací tým Fakultní nemocnice Ostrava se poprvé vydal do vyloučené lokality. Cílem je naočkovat lidi, kteří z nejrůznějších důvodů nechtějí do očkovacích center. O vakcínu mělo zájem pouze 12 lidí, i tak je to ale prý úspěch.

Ve čtvrtek odpoledne vyrazil mobilní očkovací tým do Ostravy-Přívozu, kde bylo vytipováno místo v oblasti  Jílové ulice. Vedení Fakultní nemocnice v Ostravě se společně se zástupci organizací, které pracují se sociálně znevýhodněnými občany rozhodli, že je to nejlepší cesta, jak naočkovat obyvatele vyloučených lokalit. 

Zuzana Čermáková, náměstkyně ředitele FNO: "Je to skupina obyvatel, která nemá úplně takové povědomí o tom, co je vakcinace a jak z ní mohou profitovat." 

Lidé z domů v okolí Jílové ulice zvědavě sledovali co se děje. Někteří pouze z oken, jiní se přišli zeptat co se děje. O očkování ale projevilo zájem pouze 12 lidí. Dva byli odmítnuti kvůli podnapilosti. 

anketa: zájemci o očkování: "Nemám tolik času, protože mám malé děti. tady to mám před domem." 
"Je to lepší, že přišli tady, než abychom někam museli chodit." 

Podle ředitele spolku Vzájemné soužití Kumara Vishwanathana je to dobrý začátek.

Kumar Vishwanathan, ředitel spolku Vzájemné soužití: "Jestli naše úsilí vyústí v to, že bude celkově naočkováno 90 lidí, tak budu šťastný."

Asociace Romských podnikatelů chce Romy také motivovat 300 korunovými poukázkami, které dostanou, pokud přijdou k očkování do Nové Karoliny, kde se očkuje bez registrace.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy