Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

V Ostravě vzniknou další originální velké hmyzí domky

  • Ostrava,

Na osmi místech Ostravy vznikne do konce října 2021 osm originálních kolekcí hmyzích domků. Vytvoří je ostravští architekti, sochaři, umělci či designéři, vybraní na základě veřejné soutěže. Během srpna by se měly objevit hned dva domky.

První domek už vznikl na pozemku Mateřské školky Paprsek v Ostrav-Hrabůvce. Autorkou je sochařka Marie Seibertová. Jde o projekt Antikvariátu a klubu Fiducia, se kterým pomáhá okrašlovací spolek Za krásnou Ostravu, Ostravská univerzita a Slezská univerzita.

Ilona Rozehnalová, předsedkyně spolku Antikvariát a klub Fiducia: "Zapojujeme do něj také veřejnost, která si může postupně na osmi speciálních dílnách s umělci vyrobit hmyzí domky a odnést si je bezplatně domů na balkony či zahrady."

Během srpna vzniknou další dva domky. 6. srpna v 15. hodin proběhne křest broukoviště a dočasné hmyzí intervence na náměstí Edvarda Beneše. Od 16. hodin pak zájemce čeká hmyzí dílna a okrášlení podchodu v Komenského sadech.

Ilona Rozehnalová, předsedkyně spolku Antikvariát a klub Fiducia: "Přijďte si vyrobit originální hmyzí domek na balkon z kolekce sochaře Bedřicha Mrkvy. Vyrobíme si je spolu s autorem a lektory Lenkou a Ivem Škutovými. Materiál zajištěn, domek bude možné si odnést bezplatně. Pro děti bude připravena „hmyzí dílna“ s lektorkou Elli Motýlovou."

Další podobná akce se pak odehraje 20. srpna od 16. hodin na Sokolské ulici za domem č.p. 56 vedle vozovny trolejbusů. V rámci této akce si také budou moci návštěvníci prohlédnout kryt civilní ochrany, který se nachází na pozemku, kde vznikne hmyzí domek.

Ilona Rozehnalová, předsedkyně spolku Antikvariát a klub Fiducia: "V rámci intervence bude opraven a okrášlen výduch krytu. Pořádáme ve spolupráci s realizátory projektu Fajnová Sokolská napříč generacemi. Součástí je edukační kampaň zaměřená na záchranu hmyzu, která se snaží přinést odpovědi na otázky, proč hmyz ve městě potřebujeme a jak mu konkrétně v Ostravě může každý z nás pomoci."

Projekt Hmyz je fajnovy!!! aneb Ostravský hmyzí mobiliář je financován dotací Statutárního města Ostrava v rámci dotačního programu fajnOVY prostor.

Nahlásit chybu

Nejčtenější zprávy