Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

VIDEO: Policisté zachránili život muži, který chtěl v Ostravě skočit z balkonu

  • Ostrava,

Přelezl zábradlí výškového domu v Ostravě a chtěl skočit. Jako první dorazili k 36letému muži policisté, kteří se mu zřejmě dlouho pokoušeli rozmluvit nešťastný pokus ukončit život. Vzápětí pak využili momentu překvapení, muže chytili, přetáhli zpátky na balkon a zachránili mu tak život.

zdroj videa: Policie České republiky

Těžké životní období i zřejmě zkratové jednání 36letého muže přimělo chtít spáchat sebevraždu. Ve středu 28. července po 10. hodině dopoledne si sedl na balkon vyššího patra panelového domu v Ostravě a svým skokem chtěl ukončit život.

Eva Michalíková, mluvčí PČR Ostrava: "Na místo byli vysláni jak policisté, hasiči, zdravotníci, ale také zásahová jednotka s policejním vyjednavačem. Po příjezdu na místo hlídka OHS začala zjišťovat situaci. Přes vedlejší byt jeden z policistů navázal komunikaci s mužem, který seděl na zábradlí balkonu."

Policista z oddělení hlídkové služby dokázal s mužem komunikovat dobrých 20 minut. Vzápětí přišel bleskový zásah pohotových policistů.

Eva Michalíková, mluvčí PČR Ostrava: "Policisté, kteří už se nacházeli v bytě muže, využili nestřeženého okamžiku a při podávání vody jej přímo strhli a tím zabránili lidskému neštěstí. Po celou dobu hasiči měli připravenou nafukovací záchrannou podušku pro případ, že by se muž rozhodl skočit."

I přesto, že muž byl v bezpečí, tak policisté s ním nadále komunikovali a snažili se ho uklidnit, až do doby předání zdravotníkům.

Nahlásit chybu

Nejčtenější zprávy