Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Dopravní podnik Ostrava dokončil prodej Ekovy. Vozy už nechce vyrábět, ale jen v nich vozit cestující

  • Ostrava,

Prodej dceřiné společnosti Dopravního podniku Ostrava Ekova Elektrik je dokončen. Škoda Transportation za ní zaplatí 320 milionů korun a dopravní podnik se tak definitivně přestává zabývat výrobou vozidel. Do budoucna už se chce jen zaměřit na službu městské hromadné dopravy.

Před rokem v červenci podepsali zástupci Ostravy, vedení dopravního podniku a Škody Transportation smlouvu o prodeji společnosti Ekova Elektric. Firma byla dceřiná společnost Dopravního podniku Ostrava a vyráběla, opravovala a modernizovala tramvaje, autobusy a trolejbusy. Jenže už nedokázala držet krok s konkurencí.

Daniel Morys, ředitel DPO: "Ekova už nebyla schopna schopna v tom velice ostrém tržním prostředí uspět." 

Od podpisu prodeje k nynějšímu převodu akcií uběhl více než rok. Bylo totiž nejprve nutné za asi 100 milionů korun opravit střechu. 

Tereza Šnoblová, mluvčí DPO: "Vypořádání transakce bylo podmíněno splněním tzv. odkládacích podmínek, zejména provedením rekonstrukce střechy jedné z výrobních hal. Ta byla dokončena v červnu tohoto roku. Předběžná kupní cena přesáhne 320 mil. korun. Její konečná výše bude jasná až po zohlednění finančních výsledků dle účetních výkazů na začátku září."

Škoda Transportation plánuje v prvním roce investici asi 200 milionů korun a práci pro přibližně dalších 100 lidí. 

Tomáš Macura, primátor Ostravy: "Začleněním Ekovy do dnes už obřího kosorcia Škoda dostává Ekova nový impulz pro rozvoj pro využití kapacit, které jsou dnes až trestuhodným způsobem nevyužité. Já věřím, že to tak skutečně bude."

Dopravní podnik se teď prý plně soustředí na kvalitně prováděnou službu městské hromadné dopravy. Spolupráce se Škodovkou na opravě vozidel bude probíhat standardně transparentně formou veřejných zakázek.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy