Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Mobilní očkovací tým znovu vyrazí mezi ostravské Romy. Tentokrát chce objet více lokalit najednou

  • Ostrava,

V Ostravě pokračuje očkování ve vyloučených lokalitách. Mobilní očkovací tým zatím vyrazil mezi Romy jednou a podařilo se mu naočkovat 10 osob. Tentokrát chce mobilní tým objet více míst. Nejvíce se stále očkuje v centru na Černé louce a oblíbená je i Nová Karolina, kde není potřeba registrace.

V minulém týdnu vyrazil poprvé v Ostravě mobilní očkovací tým do vyloučené lokality. Vytipována byla Jílová ulice v Přívoze, kde žije mnoho Romů. Přišlo pouze 12 zájemců a 10 z nich bylo naočkováno. 

Ivo Vondrák, hejtman MS kraje: "Je tam vidět nezájem, ale snažíme se to nějakým způsobem změnit tím, že budeme do těch vyloučených lokalit dojíždět a budeme se ty lidi snažit přesvědčit, aby se nechali očkovat."

Tentokrát proto do 4 vyloučených lokalit vyjeli nejprve lékaři, aby Romům vysvětlili proč je dobré se nechat naočkovat. V pátek pak vyjede do těchto oblastí očkovací tým a dá se očekávat, že zájem bude výrazně vyšší. 

Jiří Havrlant, ředitel Fakultní nemocnice Ostrava: "V pondělí a úterý jsme přímo na místě provedli několik edukačních setkání, kdy lékař vysvětlil proč očkovat, aby se lidé nebáli." 

Bude se tedy očkovat v ubytovně Soiva v Zábřehu, následně v ulici Jílová nedaleko Hlavního nádraží, pak očkovací sanitka přejede do Muglinova do ulice Pláničkova a svou jízdu zakončí v Komunitním centru Liščina.

Tomáš Macura, primátor Ostravy: "Očkování je v tuto chvíli asi jediná cesta, jak minimalizovat návrat z těch dalších incidencí a já to jednoznačně podporuji." 

Očkovací týmy budou ve vyloučených lokalitách očkovat bez předchozí registrace a používat budou jednodávkovou vakcínu od společnosti  Johnson & Johnson.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy