Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Ostrava chystá vyhlášku o omezení nonstopů. Ty problémové budou muset večer zavřít

  • Ostrava,

Ostravští strážníci jsou občany často voláni ke hlučným a často opilým skupinkám, které se v nočních hodinách shlukují kolem nejrůznějších nostopů a dělají nepořádek. Vedení města se proto rozhodlo, že připraví vyhlášku, která by provoz problémových provozoven regulovala.

Ostravský magistrát chystá novou obecně závaznou vyhlášku, kterou chce reagovat na problémy s rušením veřejného pořádku v některých částech města. Jako první se na vedení města obrátila největší městská část Ostrava - Jih.

Gabriela Göedelová, mluvčí Ostravy - Jihu: "Naše městská část už v tuto chvíli dává dohromady konkrétní podněty na místa jejichž provoz dlouhodobě trápí a obtěžuje naše občany a narušuje klidné soužití."

V minulých dnech se přidala další městská část - Mariánské Hory a Hulváky, kde dokonce sepsali občané proti nonstopům petici a chtějí aby se nonstopy zavíraly v létě v 9 a v zimě v 10 hodin večer. 

Kateřina Rosandićová, organizátorka petice: "Třeba ulice 1. máje to je ghetto. Jsou tam na ulici denně odpadky, opilci se tam válejí po zemi, bijou se, fetují, všude jsou střepy."

Problémové lokality a podniky už vybírá i Poruba. Ta řeší problémy hlavně s hlučnými hosty restaurací uvnitř uvnitř sídlišť, kteří v noci často postávají venku. Podněty obvodů sbírá magistrát, který bude vyhlášku připravovat.

Tomáš Macura, primátor Ostravy: "Rozhodli jsme se, že zahájíme legislativní proces na nové vyhlášce, která by dala možnost omezit provozní dobu provozoven, které působí ve svém okolí nějaké problémy."

Konečné slovo budou mít právníci, kteří musejí vyhodnotit do jaké míry lze podniky omezit. Podobná vyhláška už platí v Karviné a Havířově, kde regulují provoz hladových oken bez vstupu dovnitř obchodu.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy