Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Muž v Ostravě-Plesné obhlížel prázdné domy, z jednoho zřejmě ukradl starožitné šperky

  • Ostrava,

Policie pátrá po muži, který bude muset vysvětlit, co hledal na cizím pozemku v Ostravě-Plesné. Pohyboval se totiž kolem rodinného domu v době, kdy majitelé nebyli doma. Z domu opodál ve stejné ulici navíc někdo ukradl starožitné šperky za více než 60 tisíc korun. Je možné, že může jít o pachatele, který si takto obhlížel prázdné domy a hledal způsob, jak se do nich dostat.

Přijel autem těsně před cizí dům a vstoupil na pozemek. Dům obešel a vypadalo to, jakoby chtěl zjistit, jestli se snadno nedostane dovnitř. Podezřelého muže přitom natočila v úterý 20. dubna po 14. hodině bezpečností kamera, kterou mají majitelé na domě. Majitelka jednoho z domů ve stejné ulici v Ostravě-Plesné pak za několik dní na to zjistila, že jí někdo z domu ukradl vzácné starožitné šperky.

Eva Michalíková, mluvčí PČR Ostrava: "Skutku se dopustil dosud neznámý pachatel v přesně nezjištěné době, ale zřejmě v období měsíců dubnu či květenu 2021. Neustanovený pachatel vnikl na pozemek rodinného domu, kde z domu odcizil starožitné šperky, za více jak 60.000,- Kč. Poškozená žena učinila oznámení na začátku května."

Je tak možné, že podezřelý muž, kterého zachytila kamera u sousedů, může být právě zloděj, který si obhlížel domy v ulici v době, kdy jejich majitelé nebyli doma.

Eva Michalíková, mluvčí PČR Ostrava: "Pro dosažení účelu trestního řízení policisté v souvislosti s prověřováním tohoto trestného činu žádají veřejnost o pomoc a spolupráci při ustanovení totožnosti osoby či možného svědka události, který se pohyboval před jiným domem na stejné ulici."

Policii bude mít každopádně co vysvětlovat.

Eva Michalíková, mluvčí PČR Ostrava: "Žádáme veřejnost, která by mohla k totožnosti uvedeného muže poskytnout jakékoliv informace, aby se obrátila na linku 158, případně na nejbližší policejní služebnu. Za informace, které povedou k objasnění skutku, děkujeme."

Ostravští kriminalisté 4. oddělení obecné kriminality případ prověřují jako přečin krádež a porušování domovní svobody.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy