Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Policisté zasahovali v Ostravě proti muži s pistolí, několikrát vystřelil

  • Ostrava,

Ostravští policisté vyjížděli ve čtvrtek večer k nahlášené střelbě u Hotelového domu Areál v Ostravě-Zábřehu. Během chvíle zadrželi podezřelého, který podle svědků několikrát vystřelil a vyděsil obyvatele v okolí. Událost se obešla bez zranění. Policisté následně zjistili, že muž použil plynovou pistoli. Nadýchal 1,5 promile a vyslechli ho proto až v pátek. To policistům tvrdil, že se údajně bránil napadení.

Větší množství policejních aut se během chvíle sjelo ve čtvrtek večer k Hotelovému domu Areál v Ostravě-Zábřehu. Hlídky totiž dostaly informaci o muži, který několikrát vystřelil z pistole.

svědek: "Slyšel jsem z domu, jak venku začal někdo řvát a do toho padly asi tři rány, jako výstřely. Podívám se z okna a nic jsem neviděl. Do několika minut přijelo asi 7 policejních aut."

Podle svědků měl muž začít střílet už v hotelové restauraci a následně ještě venku.

Eva Michalíková, mluvčí PČR Ostrava: "Můžeme potvrdit, že okolo půl osmé jsme přijali oznámení o střelbě na ulici Plzeňská v Ostravě. Na místo vyjelo několik policejních hlídek, kdy do několika minut byl podezřelý muž ročníku 1987 zadržen a následně u něj byla nalezena plynová pistole."

V současné době je v režimu zadržení a policisté zjišťují, proč střílel. Celá událost se obešla bez zranění, ale pořádně vyděsila obyvatele v okolí.

Eva Michalíková, mluvčí PČR Ostrava: "Vzhledem k tomu, že muži byla naměřena orientační dechová zkouška na přítomnost alkoholu v dechu, která přesahovala hodnotu 1,5 promile, zadržený muž nebyl schopen procesních úkonů."

Výslech tak policisté provedli až v pátek. Muž se ke svému jednání přiznal. 

Eva Michalíková, mluvčí PČR Ostrava: "Uvedl, že měl být někým slovně i fyzicky napaden a proto se měl začít bránit výstřely ze své zbraně. Muž nyní čelí podezření ze spáchání přečinu výtržnictví, za což mu hrozí až dvouleté vězení."

Podezřelý muž nemá žádný záznam v rejstříku trestu. Pravděpodobně tak odejde s podmínkou nebo jiným lehčím trestem. Případ by mohl být ale také odložen.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy