Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Zloděj vykradl v Ostravě 21 aut, způsobil škodu přes 450 tisíc korun

  • Ostrava,

21 vykradených aut má na svědomí 44letý muž z Ostravy. V rejstříku trestů má přitom už 18 záznamů. V minulosti při dopadení sliboval policistům nápravu, jenže ji nedodržel a pustil se do dalších vloupání. Nakonec ho musel soud poslat do vazby. Dohromady způsobil škodu přes 450 tisíc korun.

zdroj videa: Policie České republiky

44letý muž vykrádal auta především v noci. Nejprve si posvítil dovnitř a pečlivě zkontroloval, zda tam majitelé něco nenechali. Když ho něco zaujalo, bleskově rozbil okno a s kradenými věcmi utekl.

Eva Michalíková, mluvčí PČR Ostrava: "Jeho teritorium byla především Moravská Ostrava či Přívoz. V jednom případě se na místo činu vrátil zhruba za dvě hodiny. Nebál se dokonce i převléct a z poškozeného vozidla měl odcizit zbytek lupu, který zřejmě před tím neunesl."

Ve třech případech odešel s prázdnou, protože v autě nic nenašel. Pod tíhou důkazů se muž nakonec policii přiznal, že od dubna do srpna vykradl 21 aut. Ukradl například nářadí, herní konzole, boty, oblečení, aktovku do školy i s učebnicemi, notebooky, ale také několik elektro koloběžek či jízdní kolo. Celková škoda přesáhla 450 tisíc korun.

Eva Michalíková, mluvčí PČR Ostrava: "Poslední čin, který mu je kladen za vinu se stal 5. srpna 2021. Strážníci městské policie na kamerovém bezpečnostním systému v přímém přenosu viděli, jak se muž snaží vloupat do vozidla. Přímo při činu byl strážníky zadržen a předán do rukou policistů. Ti už v zadrženém muži spatřili jim dobře známého recidivistu a přímo na policejní služebně si ho kriminalisté převzali."

Není vyloučeno, že má na svědomí další trestné činy, které nyní kriminalisté prověřují.

Eva Michalíková, mluvčí PČR Ostrava: "Komisař proti muži zahájil trestní stíhání a obvinil ho z přečinu krádeže a poškození cizí věci. Také podal podnět na vzetí do vazby, který byl soudcem akceptován. Nyní mu hrozí až pětileté vězení. V úkonech trestního řízení i nadále kriminalisté pokračují, není vyloučeno rozšíření trestního stíhání o další případné skutky obviněného."

Policisté důrazně majitelům vozidel připomínají, že auto není trezor. Proto by tam lidé neměli nechávat žádné cenné věci.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy