Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Ostrava bude mít jako první město v ČR hřiště na americký fotbal. Začala rekonstrukce celého areálu bývalého VOKD

  • Ostrava,

Ostrava bude mít jako první město v České republice hřiště na americký fotbal. Jeho vybudování je součástí velké rekonstrukce bývalého sportovního areálu VOKD v Porubě. Na své si pak přijdou nejen profesionální sportovní týmy, ale i hobby sportovci.

Poruba, která je s 62 tisíci obyvateli druhou největší městskou částí Ostravy, má stále nouzi o sportoviště. Výrazné zlepšení přinese rekonstrukce bývalého areálu VOKD, který už je značně zchátralý. Modernizace bude probíhat ve dvou etapách.

Andre Hoffmannová, náměstkyně primátora Ostravy: "„Sportu se věnuje čím dál více lidí a my chceme, aby měli naši občané možnost sportovat v moderních areálech s plnohodnotným vybavením. Sportovní areál Poruba navíc poslouží skvělým sportovním týmům, které svými výkony reprezentují Ostravu i jinde v republice. Sama se na výslednou podobu celého sportoviště velice těším a doufám, že rekonstrukce přinese radost všem malým i velkým, profesionálním i amatérským sportovcům."

Svého hřiště se dočká vicemistr ligy amerického fotbalu z let 2017, 2018 i 2019 Ostrava Steelers. Bude to vůbec první hřiště v naší zemi, které bude vybudováno speciálně pro tento sport. Umělý povrch s vyznačením yardů nahradí staré škvárové hřiště. Využívat ho budou i děti ze škol. 

Jan Klimeš, sekretář klubu Ostrava Steelers: "My jsme úplně nadšeni. Konečně budeme mít plnohodnotné podmínky pro přípravu. Vlastně jako první tým v ČR budeme mít umělé hřiště s našimi lajnami a budeme ho moci využívat celý rok." 

První etapa rekonstrukce skončí v listopadu a bude se týkat tribuny, oplocení, kanalizace a další infrastruktury. Hotovo bude i hřiště na americký fotbal. Druhá etapa, která se týká například tenisového zázemí nebo atletického oválu, bude dokončena v roce 2023. Celkové náklady jsou 240 milionů korun.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy