Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

24tunový návěs se za jízdy utrhl z tahače na frekventované silnici v Ostravě, hasiči museli povolat silný jeřáb

  • Ostrava,

U neobvyklé nehody v pondělí dopoledne zasahovaly dvě jednotky hasičů na Opavské ulici v Ostravě-Porubě. Na úrovni s Třebovicemi se z jedoucího tahače Mercedes utrhl návěs s 24 tunami betonových stavebních překladů a zůstal stát na pravém okraji silnice za křižovatkou Opavské s Martinovskou ulicí ve směru na Svinov. O zásahu informoval mluvčí HZS MSK Petr Kůdela.

K události vyjely hasičské jednotky ze stanic Poruba a Zábřeh. Na pomoc přivezli silný automobilový jeřáb Demag/Terex i s kontejnerovou mobilní dílnou. 

Petr Kůdela, mluvčí HZS MSK: "Hasiči museli nejprve opatrně a přesně podvléci pod dnem utrženého návěsu zvedací popruhy a pak jeřábem pomalu manévrovat směrem nahoru, aby mohl být návěs opět položen na tahač a již nespadl. Uchycení návěsu k tahači několikrát pečlivě zkontrolovali. Potom silnici uklidili. Kamion mezitím pomalu vycouval za policejní asistence na zmíněnou křižovatku a odjel na důkladnou kontrolu zpět do areálu v Ostravě-Třebovicích, tedy tam, kde byly stavební dílce naloženy. Zda se návěs udrží, sledovaly pozorně oči zasahujících hasičů, policistů, pracovníků Dopravního podniku Ostrava i dvou desítek přihlížejících osob."

Petr Kůdela, mluvčí HZS MSK: "Dvouproudá Opavská ulice ve směru z Pustkovce do Svinova byla během pondělního dopoledne průjezdná levým pruhem, po dobu úspěšné manipulace automobilovým jeřábem s návěsem byla – přes pondělní poledne – zhruba na hodinu zcela uzavřena. Odklon a dopravu na nedaleké křižovatce Opavská/Martinovská řídila Policie ČR."

Událost se obešla bez zranění.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy