Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Strážníci zachránili v Ostravě život bezdomovci. Pomohla masáž srdce

  • Ostrava,

Další tři ostravští strážníci jsou hrdými nositeli ocenění za záchranu života. Společně totiž pomohli zachránit muže, který po úrazu přestal dýchat. Pomohla masáž srdce.

12. května projížděla na služebním kole ostravská strážnice Monika Hueberová úsek za magistrátem u mostních pilířů lávky přes Ostravici. Bezdomovec, který zde žije ležel v nepřirozené poloze a tak se ho rozhodla zkontrolovat. Zjistila, že je v bezvědomí. 

Monika Hueberová, MP Ostrava: "Hned jsem věděla, že něco není v pořádku. Pán už jenom chrčel, tak jsem ho rychle obešla, měl na hlavě krvavou ránu."

Po chvíli přijela další hlídka, která strážnici a náhodného svědka vystřídala. První pomoc prováděli až do příjezdu záchranné služby.

Štefan Mirga,  MP Ostrava: "Přijeli jsme a hned jsme mu poskytli nepřímou masáž srdce. Bylo to poprvé a tak to bylo zvláštní, ale zvládli jsme to."

Za záchranu života si vysloužili stužky, které jim předal ředitel městské policie Miroslav Plaček a primátor Ostravy Tomáš Macura.

Tomáš Macura, primátor Ostravy: "Za mě obrovské poděkování a respekt. Záchrana života je to nejvíc, co může kdokoliv z nás, ale vy speciálně při své práci, učinit."

Stužku „Za záchranu života“ uděluje primátor od roku 2005. Do současné chvíle ostravští strážníci zachránili  23 lidských životů. Ocenění převzalo už celkem 39 ostravských strážníků.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy