Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

FN Ostrava otevřela první ze čtyř ordinací úplně nového Oddělení zubního lékařství

  • Ostrava,

Fakultní nemocnice Ostrava má historicky první samostatné Oddělení zubního lékařství. To bude zatím ošetřovat pouze pacienty nemocnice. Do budoucna se ale počítá s příjmem i těch, kteří nemají zubaře. Oddělení má také sloužit pro výuku studentů Lékařské fakulty, která chce otevřít obor Zubní lékařství.

Úplně nová ordinace s moderním vybavením je první malou vlaštovkou ve zvýšení dostupnosti zubařské péče. Je totiž součástí nově vzniklého Oddělení zubního lékařství ostravské fakultní nemocnice.

Ivana Zhánělová, zubní lékařka a garantka nového oddělení: "Bude poskytovat především výkony z oblasti konzervativní stomatologie a protetické stomatologie. Nadále se bude také věnovat handicapovaným pacientům."

Vybudování ordinace vyšlo nemocnici včetně vybavení na 1,8 milionu korun. Zatím bude sloužit pouze pro hospitalizované pacienty a ty, u kterých je potřeba, aby měli před léčením nebo operací v pořádku zuby.

Jiří Havrlant, ředitel FN Ostrava: "Jakmile se nám podaří dodělat podle harmonogramu další ambulance, celkem budou čtyři, tak v průběhu času budeme registrovat i nové pacienty, tak jak je zvykem."

Nové oddělení by mělo v budoucnu sloužit i pro výuku studentů Lékařské fakulty Ostravské univerzity. Ta už společně s nemocnicí zahájila kroky, které by měly vézt k akreditaci oboru Zubní lékařství.

Rastislav Maďar, děkan Lékařské fakulty Ostravské univerzity: "Abychom ten akreditační spis dali dohromady tak, abychom ho v co nejkratší době byli schopni podat. A to s tím primárním cílem, aby studenti stomatologie v případě úspěchu akreditace mohli nastoupit už v září příštího roku, to znamená 2022."

Další ambulanci Oddělení zubního lékařství vybuduje nemocnice ještě letos a zbývající dvě by pak měly být hotové v příštím roce. Registrovat by tady poté mohli tisíce nových pacientů.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy