Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

79letého muže srazila v Ostravě dodávka, záchranáři ho dvakrát oživovali

  • Ostrava,

79letého muže srazila v pátek odpoledne v Ostravě-Porubě dodávka. Po střetu pod ní zůstal zaklíněný a museli ho vyprostit hasiči. Navíc utrpěl velmi vážná zranění a selhaly mu životní funkce. Záchranáři ho museli dvakrát oživovat.

Velmi vážná nehoda se stala 15 minut před 14. hodinou v Ostravě-Porubě v ulici Porubská kousek od kruhového objezdu na Hlavní třídě. 79letého muže tam srazila dodávka. Na pomoc vyjela lékařská posádka rendez-vous a tým rychlé zdravotnické pomoci. Muž zůstal pod dodávkou zaklíněn a vyprostit ho museli hasiči. Navíc po střetu utrpěl mnohočetná poranění a došlo u něj k selhání všech základních životních funkcí.

Lukáš Humpl, mluvčí ZZS MSK: "Záchranáři proto ihned zahájili rozšířenou resuscitaci. Za stálé nepřímé srdeční masáže zajistili dýchací cesty, přístrojem řízenou ventilaci a započali s podáváním potřebných léků. Po patnácti minutách se jim podařilo obnovit krevní oběh postiženého a připravili jej k transportu. Po naložení na palubu sanitního vozu však došlo k opětovné srdeční zástavě a byla nutná další resuscitace."

Ta byla byla také úspěšná a muž byl následně v kritickém stavu předán do péče týmu urgentního příjmu ostravské fakultní nemocnice. Příčiny nehody teď zjišťují policisté.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy